יחידת אגוז שבה היום (שלישי) להתאמן במתווה צפוני, כחלק מתכנית האימונים השנתית של היחידה, לראשונה מאז תאונת האימונים שגבתה את חייהם של שני קצינים. הרמטכ״ל אביב כוכבי נכח באימון שערכה היחידה בגליל העליון וקיים שיח עם מפקדי ולוחמי היחידה על תקרית הירי ועל חובת ביצוע תחקור מקצועי ויסודי כתנאי להתקדמות. עוד נכחו גם מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה מני ליברטי ומפקד יחידת אגוז, סא״ל א׳.

״בשבוע שעבר היחידה חוותה אירוע קשה מאוד בו איבדנו שני מפקדים מצוינים", אמר כוכבי, "לאבד חייל בתור מ״פ ולאבד חייל או קצין בתור רמטכ״ל או אלוף פיקוד - זה אותו הדבר, לבי היה כבד באותו לילה בדיוק כמו ליבכם. אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי למנוע אירועים מסוג זה ולבצע תחקור נוקב", הוסיף. 

עוד אמר הרמטכ"ל כי יחידת אגוז "היא יחידה חזקה ומקצועית, המורכבת מאנשים איכותיים ובעלי ניסיון, אני מבין את התחושות הקשות ולצד זאת - עליכם לקחת את האירוע הקשה ולצאת ממנו חזקים יותר, כולכם יחד. אגוז הייתה יחידה מצוינת, ואני סומך עליכם שבעקבות האירוע הזה אתם תהיו מצוינים עוד יותר״.

אימוני יחידת אגוז  (צילום: דובר צה''ל)אימוני יחידת אגוז (צילום: דובר צה''ל)

מפקד יחידת אגוז, סא״ל א׳, הוסיף: ״היחידה, כמו האגוז - קשה וקשוח מבחוץ ורך עם לב זהב מבפנים. יחידה בעלת חוזק מנטאלי גבוה, אשר לוחמיה ומפקדיה מאופיינים בחוסן יוצא דופן ומוכשרים לאתגרי לחימה מורכבים. על אף הקושי באובדן מפקדים וחברים קרובים, אנחנו חוזרים השבוע לאימונים ופעילות מבצעית״.

בנוסף, אמר: "היחידה כואבת את נפילתם של שניים ממפקדיה, הטובים שבטובים, רס״ן אופק אהרון ז״ל ורס״ן איתמר אלחרר ז״ל. צה״ל כולו ויחידת אגוז בפרט משתתפים בצער המשפחות השכולות, תומכים בהן וימשיכו ללוותן. יחידת אגוז תמשיך להוביל פעילויות מבצעיות מורכבות וחשאיות בגזרות השונות במטרה להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל בשגרה ובחירום".