חילופי האש שהובילו הבוקר (רביעי) למותה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עקל'ה בג'נין, ממשיכים להיות בראש סדר היום. הפרשן צבי יחזקאלי שוחח על הנושא עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב-103FM. יחזקאלי העמיד באור הזרקורים את אל ג'זירה וטען בנחישות כי "היא האחראית הגדולה לנרטיב השקרי שמסופר כאן, לא רק בעניין הפלסטיני אלא בעצם קיומנו".

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

בראשית השיחה סיפר ראש הדסק לענייני ערבים של ערוץ 13 על היכרותו עם העיתונאית שנהרגה הבוקר: "שירין עמדה בדרך כלל בצד של צה"ל. לכן, אני כבר רואה פה קפיצה פלסטינית על העגלה להאשים את צה"ל. אנחנו לא יודעים עדיין כלום, אבל יש דברים שאנחנו מכירים מההיסטוריה. אני, לדוגמא, הסתובבתי עם החמושים האלה עוד לפני שגדלו להיות חמושים. אני מכיר את כל הטקטיקות שלהם ואני יודע שהם בכלל לא מיומנים בירי. אני אומר זאת בזהירות רבה, אבל לדעתי החמוש זיהה את הפגיעה בשירין בגלל שהיא הייתה עם קסדה ואפוד וצעק 'פגעתי בחייל, הוא על הרצפה'. למרות שלא היה שם שום חייל". 

לאחר מכן הוא הסב את השיחה לכלי התקשורת בה עבדה ההרוגה והצהיר כי "הם פשוט מטחנה פסיכולוגית. היא תומכת באחים המוסלמים. השידורים של טלוויזיית חמאס ואל-ג'זירה מעזה תואמים אחד לאחד. אני לא יודע מה היה עם אבו עקל'ה, אבל אני טוען שעצם הסיקור שלהם, שהם נכנסים פנימה ותוקעים מצלמה בכל מקום - זו מתיחת קו שהם לוקחים בחשבון שגם אם יקרה משהו תמיד יאשימו את ישראל. אני אומר זאת אחרי 25 שנה שאני עומד איתם בכל הפינות האלו". 

"מתוקף היותנו חברה דמוקרטית, אנחנו מאפשרים לאל ג'זירה לשדר כאן, למרות שהם משתמשים בזה נגדנו. זה לא משנה מי הטוב ומי הרע - צריך פשוט להיות מודעים לקרב הזה. כי בקרב הזה, ישראל היא עם ידיים קשורות מול ארגונים שחיי אדם ואמת רחוקים מהם כמרחק המזרח מהמערב. פגעו בכתבת של אל ג'זירה? לא משנה אם הפלסטינים עשו וידוא הריגה - אתה תקבל את העוגה לפנים, אתה תוכל את כל הרפש. כל משרדי הטלוויזיה הערבים בישראל, צמצמו את המשרדים ל־23% כי ישראל היא כבר לא סיפור. הסיפור הוא דאעש, הסיפור הוא האביב בערבי סוריה או מה שקורה בטורקיה", הבהיר יחזקאלי.

בסיום השיחה הוא התייחס להתנהלותה של מועצת השורא: "הם לא פורום דמוקרטי, בכלל לא. הם רואים לנגד עיניהם תמיד את טובת האסלאם ואת טובת המטרה הגדולה - והמטרה הגדולה היא להשליט את האסלאם. האחים המוסלמים פרגמטיים כי הם חכמים ולמדו את המערב. הם עושים טקטיקה בדרך ויכול להיות שבסוף תצא בהחלטה מתונה, אבל עצם לקיחת ההחלטה היא לטובת האסלאם. יכול להיות שהסיפור הזה הולך להיות מנופח מקטר, ברמות שזה יכול להשפיע על רע"מ בתוך הממשלה. בגלל שיש לה את אל ג'זירה והיא יכולה לארח בסיסים ואוניברסיטאות אמריקאיות, קטר משחקת על כל המגרש ויכולה להיות תומכת חמאס. עם המשחק הכפול הגדול ביותר במזרח התיכון הוא של קטר - היא מדינה קטנה עם ערוץ חזק. זאת שיא הצביעות".