"נערים רצו וצעקו ערבי, מחבל": הקלטת השיחה למוקד המשטרה בה ניסה צעיר תושב באר שבע לביים פיגוע פורסמה היום (ראשון) ובה ניתן לשמוע כיצד הוא מוסר את הפרטים שהתבררו כשגויים למשטרה, זאת במטרה להרשים את חברתו והוריה מאחר והתנגדו לקשר ביניהם. בעקבות הדיווח השגוי הצעיר נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, החקירה נמשכת. 

בהקלטה ניתן לשמוע כיצד הצעיר מבקש מהמוקדנית "תשלחו מלא ניידות למיתר" ומספר: "מלא נערים רצו פה ואמרו שיש ערבים ירו משהו, הם צעקו 'ערבי ערבי מחבל'". הוא הוסיף: "ראיתי מישהו שירד לו מלא דם והוא התחיל לרוץ, פשוט מלא נערים דתיים שהתחילו לרוץ". השיחה הסתיימה בכך שהמוקדנית הבטיחה לשלוח ניידות לבדוק את האירוע. 

הקלטת שיחה למוקד המשטרה של אזרח שניסה לביים פיגוע (צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90)

כאמור, התקרית החריגה התרחשה אמש ביישוב מיתר שבדרום. בסמוך ל-23:00, התקבל דיווח במוקד המשטרתי אודות אדם שנשמע מבוהל ומתנשף, המדווח כי ראה קבוצת נערים דתיים רצים בישוב שאומרים שיש פצוע מירי או דקירות. בנוסף הוא דיווח שהוא רואה אדם עם סימני דם וכי ייתכן והוא ערבי.

בעקבות הדיווח, הוזעקו שוטרים לזירת האירוע ופתחו בסריקות נרחבות יחד עם אדם אשר הציג עצמו כעד לאירוע. במקביל התבצע ניסיון לחזור אל המודיע, אולם הטלפון שלו היה מנותק ולא אותרו ממצאים בשטח. בהמשך התברר כי המודיע מסר מספר סלולרי לא תקין ששייך לתושב מודיעין עילית, שמסר שאינו יודע כלל על מה מדובר.

בעקבות כך, המשטרה פתחה בסריקות בהן אותר המודיע, תושב באר שבע בן 19, שהוא למעשה זה שדיווח בכזב למוקד 100. החשוד נלקח לתחנה, שם התברר כי בדה את האירוע כדי להרשים את חברתו והוריה מאחר והתנגדו לקשר ביניהם.

לדבריו, הוא התבקש לצאת מהבית טרם האירוע ובכדי להרשים אותם ולנסות לפגוש אותה עוד פעם יצר מצג כוזב על מנת להצטייר כ"גיבור לאומי" שמסייע בסריקות אחר מחבלים. החשוד שוחרר בתנאי מעצר בית והחקירה נמשכת.