סיעת יש עתיד ערכה היום (שני) את ישיבתה השבועית בכנסת, כאשר שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, התבטא בנושא פינוי ישיבת חמוש, השנוי במחלוקת, ועלול לגרום לסערה הבאה בקואליציה.

בחלק הפתוח לשאלות העיתונאים, שאל העיתונאי עמיאל ירחי את לפיד על עמדתו בנושא פינוי ישיבת חומש. לפיד השיב: "זה עניין של מערכת הביטחון ואם זה לא חוקי זה לא צריך להיות".

כזכור, תנועת "שלום עכשיו" הודיעה בשבוע שעבר, כי תקיים ביום שבת הקרוב צעדה לעבר מאחז חומש שבצפון השומרון. התנועה הודיעה כי בסיום הצעדה פעיליה יפרקו את מבני המאחז שהוגדר כלא חוקי. עוד ישתתפו באירוע הארגונים: "מחזקים", "שוברים שתיקה", "קריים מיניסטר", "לוחמים לשלום", "זזים", "אמהות נגד אלימות", "קואליציית המסיק", "מסתכלים לכיבוש בעיניים", "מחסום ווטש" ו"פעילי הבקעה".

בתנועה נימקו את הפעילות המתוכננת ואמרו: "המאחז הלא-חוקי בחומש הוא מוקד של אלימות מתנחלים היושב על קרקע פרטית של פלסטינים והכניסה אליו אסורה בחוק. זהו מאחז של שונאי ישראל שגוררים את המדינה כולה להתבוסס בסכסוך דמים. הוא הוקם ומתוחזק על ידי הנהגת המתנחלים ודינו להתפנות כפי שנעשה פעמים רבות בעבר".