ברק רביד ('וואלה') שוחח הבוקר (ראשון) בתכניתם של גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM ודיבר על הפרסום לפיו הפלסטינים מסרו למתאם הביטחוני האמריקאי את הקליע ממנו נהרגה העיתונאית האמריקאית־פלסטינית ברשת 'אל ג'זירה' שירין אבו עאקלה.

רביד ציין כי "מי שמוביל את האירוע בשטח הוא גנרל אמריקאי, שמקביל לאלוף בצה"ל. הוא אמר לפלסטינים שייתנו לו את הקליע, והוא יפקח על הבדיקה. מי שכבר חושב שצה"ל גרם למותה, לא ישתכנע אחרת". בהמשך, הוסיף: "הקליע הועבר כבר אתמול, התוצאות אמורות להתקבל היום. האמריקאים היו חייבים לסיים את האירוע לפני הגעת ביידן לאזור". 

לשאלה כיצד מתבצעת הבדיקה ענה רביד שלא מדובר בבדיקה מורכבת: "הבדיקה מתבצעת במעבדת המז"פ בירושלים, מביאים גם את הרובים מצה"ל ומבצעים את הבדיקה הזאת".

בנושא סירוב הפלסטינים עד כה להעביר את הקליע, ולשאלה מה השתנה השיב רביד: "אין ספק שהפלסטינים חושבים שזה קליע ישראלי. העניין הוא, שהם לא רצו לתת את הקליע כדי לא להביא את האירוע הזה לכדי סיום. הרי, אם יודעים בוודאות מי ירה את הקליע, אז אי אפשר להמשיך לעשות על זה קמפיין בינלאומי, והאמריקאים היו חייבים לסיים את האירוע הזה לפני הגעת ביידן לאזור".

בתוך כך, הוסיף העיתונאי כי אבו-עאקלה היא אזרחית אמריקאית: "25 סנאטורים דמוקרטים שזה חצי מכל הסנאטורים הדמוקרטים בסנאט, שלחו מכתב לביידן לפני שבוע ודרשו ממנו שארה"ב תהיה פעילה בחקירה. 30 חברי קונגרס שלחו לו מכתב דומה. יש לחץ גדול בתוך המפלגה הדמוקרטית לראות שארה"ב עושה משהו בפרשה הזאת, לכן ביידן לא יכול היה להרשות לעצמו להגיע לפה, בלי שיש איזושהי ודאות כבר על מה קרה באירוע הזה ובלי שיש פריצת דרך בחקירה".

באותו נושא, הדגיש שהאמריקאים גם הפעילו על הפלסטינים לחץ מאוד גדול: "ביום רביעי בערב, הקליע כבר היה אמור לעבור, ואז ברגע האחרון, הפלסטינים התחרטו. ואז ביום חמישי, שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן, מתקשר לאבו מאזן, לנשיא הפלסטיני ואומר לו, 'מה קורה עם הקליע? אתם הבטחתם שתביאו את הקליע', ורק אחרי השיחה הזאת, הפלסטינים מתרצים שוב ואומרים, 'אנחנו נביא את הקליע' ורק אתמול הם באמת נותנים את הקליע". 

בכל הנוגע לשאלה והיה וזה באמת הצד הישראלי שפגע, ציין רביד ש"זה לא באמת ישנה. מי שכבר חושב שצה"ל הוא זה שגרם למותה, לא ישתכנע אחרת. מי שחושב שמחבלים פלסטינים הם אלה שגרמו למותה, לא ישתכנע אחרת, גם אם הבדיקה תבהיר שזה היה מרובה של צה"ל". אמר, "מה כן יקרה? יהיה סוף לפרשה הזאת, יידעו מי ירה, אפשר יהיה להחליט מה עושים עכשיו, ואני חושב שזאת תהיה השאלה העיקרית – מה ישראל תעשה. נניח שיתגלה שבאמת היא נורתה מרובה של אחד החיילים, מה ישראל תעשה?"

עוד תהה רביד ש"אם יודעים שזה אחד החיילים, האם עכשיו פותחים בחקירת מצ"ח? במקרה שבו אתה יודע בוודאות שחייל ירה בפלסטיני והרג אותו, בד"כ נפתחת חקירה מצ"ח. השאלה, מה הפרקליטה הצבאית הראשית תעשה עכשיו, אחרי שהיא כבר החליטה לא לפתוח בחקירה".