כוננות בדרום: לאחר מעצר ראש הג'יהאד האסלאמי בשומרון, בסאם א-סעדי, בפעילות מבצעית של כוחות הביטחון בג'נין, בצה"ל הוחלט לחסום לתנועה צירים מכרזיים בעוטף עזה. ההערכה במערכת הביטחון כי הכוננות הגבוהה וסגירת הצירים תימשך גם בימים הקרובים וזאת, בשל האיום בירי נ"ט שמבוסס על בסיס מידע ולא רק כאיום אפשרי. מצה"ל נמסר: "יודגש כי המרחב ייסגר לתנועה מחשש לאיום ישיר ועל מנת למנוע פגיעה אפשרית באזרחים".

ראש הג'יהאד האסלאמי בשומרון נעצר ע"י כוחות הביטחון | צפו בתיעוד הדרמטי מג'נין

לאחר מעצר ראש הג'יהאד האסלאמי בשומרון: צירים בעוטף נסגרו, שינויים בתנועת הרכבות

בתוך כך, ראש הממשלה, יאיר לפיד, יקיים היום (שלישי) הערכת מצב ביטחונית בהשתתפות ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, שר הביטחון, בני גנץ, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ראש השב"כ, רונן בר, המזכיר הצבאי לרה"מ, האלוף אבי גיל, גורמי מקצוע ובכירים נוספים במערכת הביטחון.

מפת החסימות בעוטף (צילום: דובר צה''ל)מפת החסימות בעוטף (צילום: דובר צה''ל)

במקביל, ארגוני הטרור הפלסטינים ביהודה ושומרון מחריפים את הטון נגד ישראל. הג'יהאד האסלאמי קרא לכל הפלגים "לפעול בכל הכוח לחיזוק האינתיפאדה הבוערת ולהתעמת עם חיילי הכיבוש". עוד מסר הארגון, כי "נמשיך עם קו הג'יהאד וההתנגדות, בהגנה על עמנו, עד שנשיג את החירות שלנו. הסכסוך עם הכיבוש בוער ברצון ובנחישות של עמנו. מעצרו של א-סעדי לא יעצור את העימות, מחנה ג'נין יישאר בגדר סיוט של חיילי הכיבוש וסמל ההתנגדות".

כמו כן, דובר החמאס, פאוזי ברהום,הדגיש כי "הפרקטיקות הישראליות ומדיניותה הביטחונית והצבאית, כמו מעצרם של סמלי ההתנגדות, לא יצליחו לכבות את המודעות של ההמונים כנגד הכיבוש. הוא לא יצליח לשבור את רצונם למנוע את הסלמת ההתנגדות החמושה. סמלי ההתנגדות משקפים את החשש הישראלי מפני הר געש נפיץ בגדה המערבית, ומפנים כל כיכר בשטחים לחזית פתוחה נגד חיילי הכיבוש והמתנחלים הציוניים. ההתנגשויות המתמשכות עם חיילי האויב יימשכו, ההתנגדות החמושה היא האסטרטגיה המוצלחת נגד האויב".

כאמור, הבכיר בן ה-62 נעצר במהלך פעילות של מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי סיירת נחל במחנה הפליטים בג'נין, תוך חילופי אש עם מחבלים. עם כניסת הלוחמים לג'נין נפתחה אש חיה של מספר מחבלים לעבר הלוחמים שהגיבו בירי חי, זוהו מספר פגיעות במחבלים חמושים. מסתערבי מג"ב המשיכו בפעילות המבצעית ועצרו שני חשודים שהועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי. כמו כן, במהלך הפעילות נתפסו פרטי אמל"ח, ביניהם אקדח, מחסניות, כדורי M-16 וכסף מזומן.