חבר הכנסת לשעבר שי חרמש, תושב קיבוץ כפר עזה, שוחח היום (חמישי) עם אריה אלדד ורוני בר־און ב־103fm ושיתף בזעם ובתסכול שחווים תושבי עוטף עזה, בעקבות העוצר בו הם נמצאים בגלל האיום של הג'יהאד האסלאמי לבצע פעולת טרור. 

לפיד: "לא נירתע מהפעלת כוח"; בצה"ל מתגברים את הכוחות בדרום
הג'יהאד האסלאמי במסר מאיים בעברית: "מחכים שבעזה יכריזו על מלחמה"
בצל איומי הפלסטינים: בישראל מעריכים כי הכוננות הגבוהה תימשך בימים הקרובים

"מה שקורה פה כרגע זה אחד הדברים הכי מטומטמים, אלא אם כן יש אילו ידיעות כאלה ואחרות שאני לא מבין בהן", אמר בפתח דבריו.  "כולנו בבתים, כי לא פינו את הבתים הקדמיים ולא את רבי הקומות בשדרות, אבל כן סגרו לרכבים שלנו את הדרך לשדרות.

"כלומר, אם נורא נורא רוצים אותי - אפשר לגמור אותי דרך החלום, לא צריך להגיע לכביש עם האוטו. עם זאת, אם רוצים לסגור את הרכבת - אני מבין. פיגוע בתחבורה הציבורית זה לא צחוק, ברגע מזרח התיכון נדלק".   

בהמשך, המשיך חרמש להעביר ביקורת על הנחיות צה"ל: "כולם חיים פה בשגרה, חוץ מבריכת השחייה שיושבת על הגבעה ונסגרה. כל השאר עובד כרגיל - חדר האוכל, המרפאה, בתי הילדים ובתי התינוקות. שום דבר לא מיוחד.

"עם זאת, הבתים שלנו הרבה יותר חשופים מרכבים שלנו. אז מה אתם מטפלים כרגע בנסיעות של רכבים פרטיים על הציר פה? אם רוצים לפגוע בי יש מטרה יותר נוחה, הבית שלי פה זמין ופתוח. אם היו הנחיות והיו אומרים לי לשבת בממ"ד, הייתי מבין את ההיגיון, אבל אין פה הנחיות. הכל עובד פה, אנשים מסתובבים חופשי, כולל תינוקות וילדים, כי אין הוראות ביטחוניות". 

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני, 103fm