פיגוע ירי אירע הבוקר (ראשון) לעבר אוטובוס ומונית בין אלון מורה לבית פוריק שבשומרון. נהג המונית שנפצע באורח קל סיפר על התקרית: "יצאתי מאלון מורה בבוקר, כמו שאני יוצא בכל יום, בדרכי לאסוף תלמידים בתפוח, ואחרי שעברתי את המבתרים באלון מורה, ירדתי את הירידה לפני האנדרטה של משפחת הנקין, שמעתי רעש בכביש"

"אחרי ששמעתי את הרעש בכביש, הייתי בטוח שיש לי פאנצ'ר ואחרי דקה הבנתי שיורים עלי. הרגשתי שריטה בכתף ששרט אותי הכדור, הרגשתי משהו, לא ידעתי אם זה חדר או לא חדר את הגוף שלי. המשכתי לנסוע ונתתי גז", הוסיף ואמר כי  היה לו נס גדול שהאוטובוס ממוגן הירי עבר במקום, זיהה את הכדורים שנורו לעברו, ונתן לו לעקוף תוך שהוא מגונן עליו. כמו כן הוא סיפר כי בדרך כלל ישנם חיילים שמוצבים במקום.

"אנחנו מופקרים" טען נהג המונית. נציין כי מדובר באוטובוס תלמידים שהיה בדרכו לפזר ילדים למוסדות החינוך וכן נהג המונית עצמו הסיע תלמיד חינוך מיוחד שאותו הוא מסיע מידי יום לבית הספר בו הוא לומד.

הירי לעבר רכב בשומרון (צילום: מועצה אזורית שומרון)
הירי לעבר רכב בשומרון (צילום: מועצה אזורית שומרון)

ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן, אומר בעקבות הפיגוע כי הגיע העת לצאת למבצע מגן. לדבריו: "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לעליית מדרגה חמורה באירועים ביהודה ושומרון, כאשר הבוקר שוב אירוע ירי לעבר שני רכבי הסעות של תלמידים. קשה לדמיין את גודל האסון שיכול היה להיגרם מאירוע שכזה, ורק נס גלוי מנע פה אירוע חמור בהרבה".

"לצערי, הממשלה מסרבת להכיר במציאות הקשה הזאת ומתעלמת מזעקות התושבים שחוששים על חייהם. אני דורש מהממשלה לצאת למבצע התקפי חומת מגן 2, לאסוף את הנשקים ולהחזיר את המחסומים. הודיעו על יציאה למבצע רחב לפגיעה בתשתית הטרור ביו"ש ותעצרו את הפגיעה המתמשכת בשגרת חייהם של תושבי יהודה ושומרון", אמר.