השני בתוך פחות מיממה: פיגוע ירי התרחש הערב (ראשון) סמוך לשכם, כתוצאה ממנו נפצע באורח קל לוחם שפונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילנסון, עם פציעת ירי ברגלו. לוחמי צה"ל השיבו אש לעבר מקור הירי, הכוחות סורקים כעת אחר חשודים במרחב.

קבוצת ״גוב האריות״ לקחו אחריות על הפיגוע. כזכור, הם לקחו אחריות גם על הפיגוע הקודם שהיה היום. דובר חמאס, חאזם קאסם, מסר כי "ההתנגדות היא המאבק נגד הכיבוש ולא תפסק עד שתשיג את המטרות שהן חופש ועצמאות". 

עוד דובר מטעם חמאס, עבד אל-לטיף אל-קאנוע מסר: ‫״אירועי הירי הרצופים בגדה המערבית היא תגובה להסתערות על אל-אקצא ולפרובוקציות של המתנחלים״.

כאמור, הבוקר ירי בוצע לעבר אוטובוס ומונית בין אלון מורה לבית פוריק שבשומרון. נהג המונית, כבן 40. תושב השומרון, נפצע קל בגבו, אך המשיך בנסיעה. האוטובוס כנראה היה ממוגן ירי, ולא ברור עדיין האם קליעים פגעו גם בו. הכביש בין אלון מורה לאיתמר נחסם לתנועה. 

פיגוע הירי סמוך לאיתמר: ראש מועצת שומרון מחפה על המשפחות תוך כדי ירי עד להגעת הכוחות, מועצה אזורית שומרון

בתוך כך, בארגון חמאס הביעו שביעות רצון מהפיגוע. דובר הארגון, חאזם קאסם, אמר כי "אנו עומדים בפני מהפכה גדולה, וניתן להשיג אותה רק על ידי גירוש הכיבוש ומתנחליו מארצנו". קאסם הוסיף כי "הפיגוע בשכם התרחש במקביל לכניסת המתנחלים לאל-אקצא, כך שהמעשה הוא תגובה טבעית לפשעי הכיבוש במסגד".