באתר האופוזיציה האיראני "איראן אינטנשיונל", דווח היום (שבת) כי ירי הטילים מלבנון לישראל שבוצע על ידי חמאס נעשה בידיעת חיזבאללה ומשמרות המהפכה באיראן. 

סבב הירי הסתיים? צבא לבנון איתר משגרי רקטות שהיו מוכנים לשיגור | צפו
דובר צה"ל: "הירי מלבנון חמור מאוד, חמאס הוא האחראי המרכזי"

הירי מלבנון כזכור התבצע ביום חמישי האחרון, ובמהלכו היו לפחות 34 שיגורים לשטח ישראל. 25 מהשיגורים יורטו על ידי לוחמי ההגנה האווירית, חמישה שיגורים נפלו בשטח ישראל. שני בני אגם נפצעו באורח קל מרסיסים. כאמור ההערכה המובילה במערכת הביטחון, כי חמאס עומד מאחורי הירי בלבנון בעקבות ההסלמה בהר הבית. 

נפילת רקטה בשלומי (צילום: פאדי אמון, פלאש 90)
נפילת רקטה בשלומי (צילום: פאדי אמון, פלאש 90)

בתגובה לירי הרקטי, תקף צה"ל מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה ובדרום לבנון. מדובר צה"ל נמסר כי בין היתר הותקפו ברצועה שתי מנהרות טרור, אשר לא חצו לשטח ישראל. כמו כן, הותקפו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה המשמשים את ארגון חמאס בצפון ובמרכז הרצועה. בהמשך, צה"ל גם תקף, באמצעות כלי טיס מאויש מרחוק, מקלע כבד ממנו בוצע ירי קליעים לעבר מטוסי צה"ל ושטח ישראל. במקביל, מטוסי חיל האוויר תקפו מטרות תשתית ומטרות של ארגון הטרור חמאס בשטח דרום לבנון. 

בנוסף, מוקדם יותר היום דווח כי התקשורת בלבנון טענה שהצבא במדינה איתר במהלך סיור שגרתי משגרי רקטות נוספים בדרום לבנון ופעל לפירוקם. על פי הדיווחים, משגרי הרקטות היו מוכנים לשיגורים חדשים לעבר ישראל.