שר המשפטים יריב לוין האשים אמש (ראשון) בתיעוד שהגיע לידי וואלה! את הממשל האמריקני בשיתוף פעולה עם המחאה נגד המהפכה המשפטית. לוין גם תלה את כישלון החקיקה בחברי כנסת מתוך הליכוד שהתנגדו לה, ולדבריו, הוא "נחוש להיאבק על העניין הזה".

"הקים סיעה בתוך סיעה?": ח"כ ביטן במתקפה חריפה על השר לוין
יגמר בפיצוץ? הפערים בין נתניהו ללוין ממשיכים להתרחב

במפגש עם פעילים חרדים בביתו של האסטרטג החרדי יוסי רוזנבוים אמר לוין: "אין ספק שאנחנו נמצאים בנחיתות בלתי נתפסת ממש. הם מחזיקים את בית המשפט, את היועמ"שית, את כל ראשי המערכת הכלכלית, את הממשל האמריקני שעובד איתם בשיתוף פעולה על הדבר הזה כמו שרואים את הדברים שנאמרים על ידי האנשים מהממשל שם". לוין הדגיש כי הוא לא חושב שמישהו עומד מאחורי פעולותיהם, אלא "הם הם עושים את זה מתפיסה אמיתית שלהם".

לוין הודה כי "אין ספק שנעשו שגיאות, אבל שלא תהיה לך לרגע אחד טעות שלו היינו עושים קמפיין הסברה מושלם, אין סיכוי שהיינו מגיעים למצב שונה מהמצב הנוכחי. לצד השני יש ארסנל כלים מדהים והעוצמה שלו נחשפה באירוע הזה כמו שלא נחשפה אף פעם - יש שם מימון בסכומים דמיוניים. תוסיף שליטה מוחלטת בעיתונות, באתרים ynet וואלה! וגם ישראל היום". לוין האשים את האופוזיציה בכך שהיא לא מסכימה לאף חלק ברפורמה במסגרת שיחות ההידברות: "האופוזיציה לא מסכימה לפסיק", טען. "אבל עדיף לנסות ניסיון ולמצות את המהלך הזה - זה ייטיב עם כולם".

בנימין נתניהו מודה לתומכים ברפורמה במערכת המשפט. צילום: דוברות הליכוד

לוין טען כי מה שגרם לכישלון החקיקה הוא התנגדות של חברי כנסת מהליכוד להליך. "אנחנו צריכים להבטיח יישור שורות בליכוד, לכם יש חלק מאוד חשוב בזה. זה מה שהכשיל אותנו במושב הקודם ומנע מאיתנו לסיים את העניין", הסביר השר. "המצב לא יכול להישאר כמו שהוא, אני עושה מאמץ גדול לייצר הידוק שורות בתוך הליכוד ובקואליציה, שם אני רואה פחות בעיה. ברגע שייראו שאנחנו מלוכדים, זה ישפיע על הצד השני".

לוין גם התייחס לשאלה של אחד הנוכחים על יחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו סביב קידום הרפורמה. על כך לוין השיב כי הוא "מציע לא להיכנס לשמועות ולא לאמירות". עוד אמר: "עדיפה הסכמה על אי-הסכמה אבל כל עוד הסכמה מביאה שינוי אמיתי ולא קוסמטיקה ללא משמעות".

ממובילי המאבק נגד הרפורמה המשפטית נמסר: "מי שאמר שבתי המשפט מגינים על אנסים וטרור מביא עכשיו הזיה קונספירטיבת חדשה ומחריב את היחסים עם בת בריתנו בתקופה מדינית וביטחונית רגישה. לוין לא כשיר באופן קיצוני לתפקידו, הוא הוזה, מממלמל שטויות במסע ההזוי שלו להפוך את ישראל לדיקטטורה ולהחלפת נתניהו.  בחמישי חובה לצאת ולשבש כדי להציל את המדינה מידיו של יריב המחריב".