תנ"צ סמי מרציאנו מפקד מרחב קדם של מחוז ירושלים שוחח הבוקר (חמישי) בתכניתו של ניסים משעל וסיון כהן ב-103FM והתייחס לכוננות הביטחונית, על רקע מצעד הדגלים שמתוכנן מאוחר יותר בבירה והאיומים מצדם של גורמי טרור.

יום ירושלים יוצא לדרך: כוננות גבוהה במערכת הביטחון

"העיר ירושלים לובשת חג. אנחנו עם הכנות מזה מספר שבועות, גם בעבודת מטה מסודרת בציר מבצעי, בציר מנהלי, אנחנו עם תגבור של אלפי שוטרים שנמצאים בירושלים, הרבה שוטרים גלויים, סמויים, יחידות מיוחדות וטכנולוגיות מופעלות על מנת לאפשר את כל החגיגות של יום ירושלים", אמר בפתח הריאיון.

עוד התייחס לנפיצות סביב הר הבית: "הר הבית זה תמיד המוקד שמצליח לרכז הרבה מאוד הסתה, בייחוד ברשת. מה שהיה בהר הבית אתמול ושלשום, לפני שנה ושנתיים, זה מה שיהיה היום. אין שינוי במה שקורה בהר הבית, לא בנהלים, לא בביקורים. הצעדה לא עוברת בתוך הר הבית, היא עוברת בסמטאות העיר העתיקה ולא נכנסת לשערי הר הבית. אין שום שינוי, ואת המסר הזה העברנו בכל מדיה אפשרית". 

מרציאנו הוסיף: "כל כניסה של ח"כ או שר להר הבית מלווה בהערכת מצב ודיווח לקצין הכנסת. אנחנו מקבלים הערכת מצב בראשות מפקד מחוז ירושלים וגם בראשות השר לבט"פ ואנחנו מקפידים על הנהלים. קיבלנו חלק מהבקשות, בוצעו הערכות מצב". 

לסיום, אמר: "זה לא משהו חריג שח"כ עולה להר הבית. אין שום שינוי בנהלים, הר הבית היום מתנהל כמו בכל יום בשנה ללא קשר לצעדה. חשוב לומר בהקשר הזה שאנחנו מקיימים את חופש הפולחן המלא, לא יהיה שום מוסלמי שירצה להגיע להר הבית ולא יוכל להגיע כתוצאה מהמצעד".