לאחר לא מעט מחלוקות בין מפלגות הקואליציה, גם תקציב המדינה שעתיד לעלות השבוע להצבעה יצר לא מעט סערות פנימיות בין ראשי הצמרת הפוליטית. זאת על פי ידיעה שלפיה עוצמה יהודית, אגודת ישראל ואבי מעוז ממפלגת נעם מאיימות שלא לתמוך בתקציב, נוכח דרישתם לתוספת תקציבים. חבר הכנסת ניסים ואטורי שוחח עם חיים לוינסון ואריה אלדד בתוכניתם ב-103FM והתייחס לדברים.

עוצמה יהודית מחריפה את האיומים: "לא אוהבים שמנסים אותנו"
גולדקנופף הציב אולטימטום לנתניהו? ח"כ מיהדות התורה: "להפסיק את הפייק"

בפתח הראיון אמר: "חלק מהתקציב כבר השקענו בנגב ובגליל. מעבר לזה, השר לנגב והגליל רוצה עוד תקציבים לשם, בסוף זה ייסגר לדעתי בצורה טובה. הדברים שלדעתי הוא ביקש, אלה דברים שכן הם נחוצים וחשובים. מה שאנחנו רואים זה שראש הממשלה אכן מנסה לקצץ כמה שאפשר, יש מקומות שעדיין יש שרים שרוצים תקציבים כי ככה נאמר להם, אבל המצב הנוכחי מראה שצריך לקצץ ואנחנו לא עשינו יותר מממשלות קודמות, להפך".

"יכול להיות שזה טוב לו ששר האוצר מתקמצן ונקצץ בהוצאות תקציב, אני לא בטוח שזה רע״, ציין ואטורי. "ראש הממשלה יישב עם שר האוצר, הוא מספיק חכם כדי לנהל את המצב הזה. הוא עבר דברים יותר קשים, וגם כאן אני מאמין שזה יסתדר. עד יום שני יש להם זמן לסגור את הדברים האלה. חשוב להגיד שהגדלנו את תקציב הנגב והגליל, ז״א עשינו דברים שכן מעודדים״.

בסיום הראיון אמר חבר הכנסת: "לא חושב שנתניהו יהיה בקטע הזה סחיט, אתה רואה שהוא עומד על דעתו. מתישהו ראש הממשלה צריך להגיד ׳די, זהו, עד כאן׳. גם כשעבדתי בחברות גדולות תמיד אתה מעביר מכאן ולכאן. ניהול תקציב זה פשוט לקחת סעיפים ולנהל אותם. חשוב לנו ליישב את הנגב והגליל, עוטף עזה קיבלו״.

סייעה בהכנת הכתבה: נויה חסון 103FM