עימות חזיתי במליאת הכנסת: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התעמת היום (רביעי) עם חבר הכנסת ינון אזולאי (ש"ס), שכינה אותו "עם הארץ ממולדובה". בהמשך ח"כ אזולאי התנצל וניסה להסביר: "מעשה של עם הארץ, לא בן אדם שהוא עם הארץ".

"לך תתאשפז": עימות חריף בין גדעון סער ויריב לוין במליאה | צפו

כאמור, העימות פרץ לאחר שח"כ אזולאי כינה את ליברמן "עם הארץ ממולדובה" וטען כי "אין לך זכות לבוא לפה ולדבר עם הגאון מווילנה". זאת, לאחר שליברמן צייץ בנאום שנשא טרם אמירתו של אזולאי כי גדולי ישראל למדו מדעים, מתמטיקה ושפות, ונתן כדוגמה גם את הגאון מוילנה, שהיה בקיא בתורה בד בבד עם כך שהיה גם בקיא במדעים.

בישראל ביתנו החליטו לנקוט צעדים נגד אזולאי, ופנו ליו"ר הכנסת. "בעקבות התבטאות גזענית של ח״כ ינון אזולאי במליאת הכנסת היום, יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ עודד פורר הגיש מכתב ליו״ר הכנסת בבקשה להדיחו מראשות ועדת האתיקה", נמסר בהודעה מטעם המפלגה.

ח״כ עודד פורר מסר: ״מדובר באמירות גזעניות חמורות, שלא זו בלבד שנאמרו מעל בימת הכנסת על ידי חבר כנסת כלפי חבר כנסת אחר, אלא שהדובר הוא גם יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת. דבריו הגזעניים של ח"כ אזולאי, הראויים לכל גנאי, מהווים פגיעה בקהילה גדולה של עולים, שעלו לארץ ישראל מתוך ציונות, אהבת המולדת ואף מסירות נפש. לפיכך, ברור שחבר הכנסת אזולאי לא יכול לכהן כיו"ר וועדת האתיקה של הכנסת. מדובר בוועדה שאמורה לפעול כנגד אמירות כגון אלו, ולגנותן. לאור האמור לעיל, אבקשך לגנות את דברי ח"כ אזולאי באופן פומבי וברור, ולהדיחו מתפקידו כיו"ר ועדת האתיקה של הכנסת".

כאמור, בעקבות הדברים, ח"כ ינון אזולאי הסביר והתנצל: "מעשה של עם הארץ, לא בן אדם שהוא עם הארץ".