מוחים ליוו אמש את יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן, בדרכו למלון בו שהה בניו יורק כאשר הם הפגינו לעברו. בשלב מסוים בהפגנתם, רוטמן חטף מאחת המפגינות מגפון בכוח וניסה להתחמק מהמוחים. בתיעוד שפורסם לאחר מכן, נראה רוטמן כשהוא מחזיר את המגפון. בהמשך, המפגינה הגישה תלונה במשטרת ניו יורק. כעת, גרסה חדשה לאירוע נחשפת: רוטמן פרסם פוסט מפורט בפייסבוק, בו הסביר מה קרה באירוע הסוער. 

איבד את הסבלנות? רוטמן תועד חוטף מגפון ממפגינה

"מאירועי ליל שישי בניו יורק", כתבה רוטמן. "קבוצה קטנה של מפגינים אלימים התקיפה אותי ואת אשתי כשהלכנו בשעת לילה מאוחרת בניו-יורק. הם חסמו לנו את הדרך, דרכו לאשתי חנה על הרגל וקיללו, לרבות איחולי מוות. המאבטחים הזמינו משטרה, תיארנו להם איפה אנחנו, והמשכנו ללכת, כשאנחנו מתעלמים מהמפגינים".

"באיזשהו שלב המפגינים הבינו שאנחנו לא מתרגשים מהם, ואז הם הצמידו לנו לאוזן מגפון, תקיפה לכל דבר, וצעקו. גם אני וגם המאבטחים אמרנו להם שוב ושוב להפסיק ולהתרחק והם המשיכו", סיפר.

"אחרי כל האזהרות, לקחתי למפגינה את המגפון שהיא דחפה לי לאוזן, בלי לגעת בה כמובן. לאחר כחצי בלוק הגענו למקום שיכולנו להיכנס אליו ולהמתין למשטרה. המשטרה ליוותה אותי למלון, והאירוע נגמר".

שמחה רוטמן חוטף מגפון ממפגינה (צילום: שני גרנות-לובטון)

עוד כתב: "בשולי הדברים, אך בכלל לא בשולי חשיבותם: במהלך השבת, וגם בביקור ביום חמישי, הקהילה היהודית כאן קיבלה אותי בשמחה רבה. בכבוד ובהערכה. יש תמיכה רבה ועידוד בקידום הרפורמה, אבל אפילו המעט שלא מסכימים, באו וכיבדו; התוקפים האלימים הגיעו מישראל. כמו שבישראל הם מייצגים קבוצה קטנה ואלימה, כך גם כאן; מותר להפגין, אסור לתקוף פיזית ולהטריד חברי כנסת; העובדה שיאיר לפיד ובני גנץ לא מגנים את המתקפות האלימות על חברי כנסת, ואפילו מעודדים אותם, מעידים יותר מכל דבר אחר שהם הפכו להיות אופוזיציה למדינה".

מתנועת המחאה "מובילי ההתנגדות לדיקטטורה" נמסר: "אנו מזכירים לרוטמן שלמרות שהוא רוצה להחזיר את ישראל לימי הביניים, אנחנו חיים בשנת 2023, שנה שבה הכל מצולם. אין מילה בודדת של אמת בטקסט המנותק שלו, האשמת הקורבן והסתה פרועה שמובילה לצערנו לאלימות נגד מפגינים. מדובר בשקרן פתולוגי, דיקטטור אלים, אז נזכיר לרוטמן, לכל מקום שהוא יגיע - ישראלים טובים ושוחרי דמוקרטיה יגיעו למחות נגד ניסיון ההפיכה שהוא מוביל".