ועדת החוקה אישרה מוקדם יותר לקריאה ראשונה את ההצעה לצמצום עילת הסבירות, זאת לאחר מהומה שפרצה במהלך בין נציגי הקואליציה והאופוזיציה. חברת הכנסת אפרת רייטן (העבודה) שוחחה הערב (שלישי) עם בן כספית ואריה אלדד בתוכניתם ב103FM, ותקפה בחריפות את ההתנהלות של יו"ר הועדה רוטמן. 

צמצום עילת הסבירות אושר; מלינובסקי לסמוטריץ': "הפכת לשמוק" | צפו
חילופי האש התחדשו בג'נין: לראשונה ירי במחנה הפליטים 

"זה היה אחד הדיונים הקשים להיות בהם, כי הוא היה יותר מאי פעם דורסני. סתימת פיות, לא הכניסו את העיתונאים, לא נתנו לח"כים לדבר, לא נתנו ליועץ המשפטי לממשלה לדבר", טענה. 

עוד הוסיפה: "זה היה קשה מנשוא להיות שם ובעיקר לשמוע. אחרי שכבר היו ההצבעות, שאלתי את שני היועצים המשפטיים שישבו בדיון שאלה קטנה. גם את היועץ המשפטי של הממשלה ושל הכנסת. אמרתי, 'לחוות דעת שלכם, הכתובות ואלה שניתנו כאן בעל פה, שבהן אתם התרעתם בצורה ברורה על הבעיות שיש בחוק ומה ההשלכות, משהו אחד מתוך חוות הדעת שלכם נכנס להצעת החוק? לנוסח הזה? השתיקה הייתה כל כך רועמת, הם פשוט השפילו את העיניים שלהם". 

היא ציינה כי בכוונתם להגיש עתירה לבג"ץ: "העתירה נכתבת ברגעים אלו ממש, גם בגלל ההליך החקיקתי הפגום, גם בגלל כמובן המהות של זה, אבל להתעלם, לא להקשיב, לא לשמוע, לא לתת אפילו מענה, ובאמת לשקר, 'אנחנו קשובים, אנחנו רוצים שתבואו אלינו עם הצעות'. אני אומרת להם 'הנה קחו, בבקשה. יש את מתווה העם, יש את המתווה של דותן".

עוד תקפה: "ברגע אחד, כאילו הורידו את השאלטר, אמרו 'נגמר הסיפור, לא רוצים יותר לשמוע ח"כים, לא רוצים לשמוע את הייעוץ המשפטי לממשלה' ולא נתנו לעיתונאים להיכנס".