מרכז השלטון המקומי ומרכז השלטון האזורי מעלים הילוך במאבק נגד קרן הארנונה, והבוקר (ראשון) הגישו עתירת צו על תנאי לבג"ץ לביטול חוק הרשויות המקומיות ( "חוק קרן הארנונה").

כזכור, הממשלה העבירה לפני כחודשיים את חוק 'קרן הארנונה' אשר צפוי לקחת תקציבים משמעותיים מרשויות עם אזורי תעשייה בתחומם לטובת טיפול במשבר הדיור הלאומי. החוק עבר על אף התנגדות רחבה מצד מאות רשויות מקומיות, אנשי מקצוע, חברי כנסת ואף מצד חברי קואליציה.

בעתירה שהוגשה לבג"ץ התייחסו, בין היתר, מרכז השלטון המקומי והאזורי לפגמים הרבים בהליך החקיקה שגרמו לכך שהקרן לא תשיג את מטרתה, לפגיעה באוטונומיה הניהולית של הרשויות והלאמת המיסוי המוניציפלי למטרות לאומיות. את העתירה הגישו בשם מרכזי השלטון, עורכי הדין אלי אליאס ונועה בן אריה ממשרד אליאס בן אריה עורכי דין.

עוד התייחסה העתירה לסתירת הנתונים שהציג משרד האוצר בוועדת הכספים שהינם שגויים ביסודם. על פי העתירה, ניתן להוכיח שכמעט כלל הרשויות המקומיות יפסידו מהקרן בטווח הארוך, בנוסף לכך שאין תועלת בקרן הארנונה, ואף יש לכך השלכות קשות עבור הרשויות שידרשו להפריש יותר ויותר כספים לקרן לאורך השנים.

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר: כפי שהבהרנו מהרגע הראשון, הרשויות המקומיות לא יוכלו לשתף פעולה עם חוק שוד הארנונה שהעבירה הממשלה. אנחנו מחויבים בראש ובראשונה לתושבים במדינת ישראל ונעשה הכל כדי להילחם בחוק בבית המשפט.  בסופו של דבר לא נעביר שום תקציב לקרן של משרד האוצר. הארנונה של הציבור תישאר של התושבים שלנו ועבור הרווחה, התרבות והתשתיות בכל עיר