אשת התקשורת אופירה אסייג התראיינה היום (שלישי) ב-103FM בנוגע לרפורמה של שר התקשורת שלמה קרעי (ליכוד) שפרטיה פורסמו אמש, ותקפה אותה בחריפות.

אסייג פתחה את דבריה באמירה כללית על הממשלה: "אתה יודע, אני מדברת כמובן לשניכם, בכל פעם שאני חושבת שהממשלה הזו שוברת שיא היא ממציאה שיא חדש. כל פעם הם באים 'יאללה, בואו נריב, מה נעשה היום עם מי נריב הבוקר? איך נחקה את איראן? סין? צפון קוריאה?' לא מספיק שהם ריסקו מדינה שלמה, הם נותנים פייט אדיר לסושרד, בתוך חצי שנה העלימו מדינה שלמה אבל לא הספיק להם. אז אתם יודעים מה? בואו ננסה גם לרסק את התקשורת. כנראה שאין בעיות במדינה, אין עוני, אין צפיפות בבתי חולים, חינוך שנמצא בסימן שאלה, צבא שמתפורר, מדינה שמחולקת, אז בואו נריב גם עם התקשורת. כנראה שמשעמם לו".

כזכור, אמש הודיע שר התקשורת קרעי את הרפורמה שהוא מתכנן לשוק התקשורת הכוללת שורת שינויים בתחום, בין היתר ברשות השנייה וסמכויותיה. בתגובה, שלושת הערוצים הוציאו הודעה משותפת בתגובה: "צעד נוסף במהלך לריסוק התקשורת החופשית, שיביא לפגיעה חמורה בחופש העיתונות".

מפגינים מפריעים לדבריו של שר התקשורת שלמה קרעי. (צילום: אבשלום ששוני)

כשנשאלה אסייג אם היא רואה את זה קורה, היא ענתה: "ראיתם מה הוא ניסה לעשות בימים הראשונים שלו. רוב הניצחון של הימין, לא כולם כבר, אני שומעת הרבה שלא מסכימים לממשלה הזו למרות שהם הצביעו ליכוד, זה שהם ניצחו זה לא נותן להם לגיטימציה להשתין על כל המדינה מלמעלה ולומר 'אנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים'. מה זאת אומרת השמאל השתלט? השמאל קובע? אני לא חושבת שנושא התקשורת הוא כבר שמאל וימין, יש פה דעות מגוונות, ניסו להשתלט על בית המשפט העליון ועכשיו על התקשורת. ניסו להשתלט על המוח של הציבור יהודי. אני רואה את זה כניסיון ריסוק. מה שעושה ממשלת נתניהו זה לרסק את 75 שנות מדינת ישראל, לא רואה שום ניסיון לשינוי. גם אני אוהבת לשפץ, לשדרג, אבל יש הבדל. וזה לא ילך, שישכח מזה".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm