השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) התראיין היום (שלישי) בתוכניתו של גדי נס ברדיו צפון 104.5FM, הכריז שהחקיקה המשפטית לא הסתיימה ושב לתקוף את היועמ"שית.

לדבריו, "קמתי הבוקר וראיתי שהשמש זורחת, הכל בסדר. אני מבין לגמרי את הכאב, מזדהה עם הדברים. אני אלחם על הזכות שלהם להפגין. הם לא מוכנים לקבל אבל הם יישארו אחים שלי. כשבא מחבל הוא לא מסתכל ואומר 'זה ימין, זה שמאל'. לכן אני מחבק אותם, אבל אני אומר דבר אחד - אנחנו ממשיכים, עומדים בתוקף, לא ממצמצים".

כשנשאל האם החגיגות מצד הימין היו גדולות מידי, השיב: "אני לא רואה הצטלמות של כמה חברי כנסת כאיזה אסון. אנחנו חיים בעולם של קמפיינים ופתאום כשבן גביר מצייץ כל התקשורת בטנטרום. אני חושב שעילת הסבירות זאת ההתחלה אבל צריך להמשיך".

השר לביטחון לאומי הבהיר על ראש הממשלה: "נתניהו ברוך השם קיבל את ההחלטה הנכונה ואני מחזק אותו עליה. הוא עבר אירוע מצד אחד לא פשוט אבל הוא צלול מתמיד, מוביל ומגיע לו שאפו. וכמובן גם ליריב לוין שהתעקש על הדבר הזה".

על המשל החקיקה אמר בן גביר: "חייבים להביא שינוי בהרכב הוועדה למינוי שופטים, רוצה יועצת משפטית חזקה. כבר חצי שנה היועצת המשפטית תוקעת לי מקלות בגלגלים. אני מנסה להעביר חוק חסינות לחיילים והיא לא נותנת לי להעביר את זה, לדעתי חייבים להכניס למעצר מי שגובה פרוטקשן וזה לא ימין ושמאל. הכוח שלה היום הוא בלתי מוגבל, יותר מראש הממשלה והמחוקק. עם כל הכבוד צריך לעשות את הרפורמה ולא להסתפק בסבירות". 

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר במחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט (צילום :דוברות המשטרה)

על הקריאות לפשרה בחקיקה לצמצום עילת הסבירות, הסביר: "אני לא אנקוב בשמות אבל אגיד דבר אחד, החברים שבאמצע ההצבעה קראו לפשרה טעו. אם היינו מתפשרים אז מחר בבוקר היו מכנסים את יריב לוין ומחייבים אותו לבחור שופטים. אי אפשר תוך כדי המהלך להגיע לפשרות, אתה לא עוצר באמצע הכל ומחליש את הכוחות שלך. אם בג"ץ יבטל את זה זה יהיה ניסיון הפיכה, בג"ץ לא מעל לכל. אני מאוד מקווה שהוא לא יעשה את הטעות הזאת".

עוד הדגיש השר בן גביר: "לא יכול להיות שבית המשפט העליון יהיה ראש הממשלה של מדינת ישראל. אם אני לא יכול להגן על שוטרי מג"ב שלי - אנחנו בבעיה".

בהמשך, התייחס למדיניות המשטרה: "12 שוטרים נפצעו אתמול והתקשורת כמובן לא מדברת על זה. המשטרה התחילה קצת לשנות את המדיניות וטוב שכך. המדיניות שלי אומרת שוויון בין ימין לשמאל". 

"צריך לומר שהממשלה הזאת הרגה עד עכשיו יותר מחבלים ממה שהרגה הממשלה בשנה שעברה. והמסר הזה מצלצל עד אחרון השוטרים, אני רוצה לעשות משטרה חזקה", סיכם.