מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פורסמה היום (שישי) התייחסות לביקורת שנשמעה על דבריו בראיון ל-CNN, כאשר נתניהו סירב להתחייב כי יכבד את פסיקת בג"ץ אם זה יפסול את החוק לצמצום עילת הסבירות.

"האופוזיציה מסלפת את דבריו של ראש הממשלה נתניהו. ממשלות ישראל תמיד מכבדות את החלטות בית המשפט ובית המשפט תמיד ראה את עצמו כפוף לחוקי יסוד להם הוא מייחס מעמד של חוקה. כמו רוב אזרחי ישראל, ראש הממשלה נתניהו מאמין שצריך להמשיך לשמור על שני העקרונות הללו גם יחד", נמסר מטעם נתניהו.

כזכור, נתניהו התייחס בראיון לרשת CNN האמריקאית לחקיקת הרפורמה המשפטית, וסירב להתחייב כי יכבד את פסיקת בג"ץ אם זה יפסול את החוק לצמצום עילת הסבירות. "מקווה שלא נגיע למצב הזה", אמר.

"הדבר שעליו אתה מדבר הוא מצב פוטנציאלי שבמונחים אמריקניים שווה ערך לכך שבית המשפט העליון היה לוקח תיקון לחוקה ואומר עליו שהוא לא חוקתי. זה סוג הסחרור שאתה מדבר עליו, ואני מקווה שלא נגיע לכך", אמר נתניהו בראיון.

יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, תקף את נתניהו: "במדינה דמוקרטית ראש ממשלה מכבד ופועל על פי פסקי דין, לא משנה עד כמה הוא לא מסכים איתם. אין מקום לפרשנות ולשטחים אפורים - חד וחלק. אם נתניהו, כמו כל נבחר ציבור, לא ימלא אחר פסיקת בית המשפט, הוא יבצע הפיכה משטרית שתשנה את אופי המשטר בישראל, דבר שישלול את הלגיטימציה שלו לכהן בתפקידו".