ח"כ אלי דלל הצטרף היום (שישי) לחברי כנסת ושרים מהליכוד הקוראים להסכמות רחבות סביב הרפורמה המשפטית ומשמיעים קול מפויס בנושא.

נתניהו הבהיר את דבריו: "ממשלות ישראל תמיד מכבדות את החלטות בית המשפט"
"זה הסכמה או תסריטי אימה": בבית הנשיא פועלים לחידוש המו"מ
הסיפור שלא סופר: כך עצר לוין את נתניהו וגלנט בדקה ה-90

 בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו, כתב דלל: "בשבוע זה ציינו את תשעה באב. שבוע של חשבון נפש. שבוע שבו עלינו ללמוד מלקחי העבר וחורבן הבית. בתקווה לאחות את השבר הנוראי בעם ישראל, לנוכח האתגרים הרבים וכאשר טובת מדינת ישראל ואחדות עם ישראל לנגד עיניי, אני מודיע שאתן את ידי רק למהלכים אשר יושגו בהסכמה לאומית רחבה. שבת שלום ומבורך לכל עם ישראל". 

בנוסף, בראיון שישודר מחר בפגוש את העיתונות בערוץ 12, ח״כ יולי אדלשטיין מעביר מסר חריף לנתניהו ולוין. ״נרדמנו בשמירה, לא מפחד להודות בטעות. הסיפור הזה שכל פעם שיש פשרה מישהו שם וטו בקואליציה ומאיים - נגמר. אז אני מודיע: מעכשיו מתאמים איתי מה עולה איך עולה, ואם לא? אז סימן שלא צריך את הקול שלי״. 

האמירה של אדלשטיין מעניינת ונותנת פרומו למה שצפוי להתפתח בזירה הפנימית של הליכוד. יש תחושה שהתגובה הפנימית הזאת להתחזקותו של יריב לוין תלך ותגבר והשאלה הגדולה איפה יהיהנתניהו בסיפור הזה

מוקדם יותר היום, השר אופיר אקוניס התייחס בריאיון לתוכנית "הנבחרים" ב-100FM על סוגיית אי-כינוס הווועדה לבחירת שופטים, ותקף את שר המשפטים יריב לוין: "זה להחלטתו של שר המשפטים, אני חושב שאין שום סיבה שלא לכנס את הוועדה לבחירת שופטים כדי למנות שופטים בבתי משפט מקומיים ומחוזיים, השלום, לענייני משפחה... אלה שופטים שבהחלט אפשר למנות".

קודם לכן, שר החקלאות, אבי דיכטר, פרסם פוסט חריג ובו תקף בחריפות גורמים בקואליציה אשר מסכנים את המדינה בגרירה לחקיקה קיצונית, לדבריו, אך מנגד תקף גם חלק מהגורמים במחאה נגד הרפורמה. "בדיוק כמו ביום הכיפורים של שנת 1973, 'בריונים' של קונספציה, סיכנו מאוד את המדינה מבחינה ביטחונית וצבאית. כך היום, ישנם 'בריונים' המסכנים את המדינה בגרירה לחקיקה קיצונית, או בסחיפה למחאה קיצונית ואלימה", כתב. 

אתמול, אמר ח"כ דוד ביטן כי "לא נאפשר יותר שבליכוד בן אדם אחד יקבע את מה שקורה". ביטן, שהיה מחברי הכנסת שתמכו בשיחות בבית הנשיא, אמר כי "עדיין יש סיכוי לפשרות והמצב ישתפר", עוד הוסיף: "את צמצום עילת הסבירות החלטנו לקדם מכיוון שהמאבק בין הגושים לא נשא פרי ובגלל שזה מה שרצה הציבור שבחר בנו, אך כעת יש לשבת יחד ולראות איך ממשיכים מכאן כי המאבק הקשה לא טוב למדינת ישראל".