התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (שני) ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד שר המשפטים, יריב לוין, זאת לאחר הודעת הליכוד נגד שופטי בג"ץ.

בהרכב מלא: 15 שופטי העליון ידונו בעתירות לביטול החוק לצמצום עילת הסבירות
"פגיעה אנושה בדמוקרטיה": עתירות הוגשו לבג"ץ נגד ביטול עילת הסבירות
בליכוד מתכוננים לדיון הדרמטי בבג"ץ; זה המסר שהעבירו

מוקדם יותר היום, זמן קצר לאחר שנקבע כי לראשונה בהיסטוריה כל 15 שופטי בג"ץ ישתתפו בדיון על העתירות שהוגשו לביטול החוק לצמצום עילת הסבירות, במפלגת הליכוד הגיבו: "ממשלות ישראל הקפידו תמיד לכבד את החוק ואת פסיקת בית המשפט, ובית המשפט תמיד הקפיד לכבד את חוקי היסוד".

בהודעת המפלגה, התייחסו לאפשרות שבג"ץ יחליט על פסילת החוק, והבהירו: "שני יסודות אלו מהווים את הבסיס של שלטון החוק בישראל ושל האיזון בין הרשויות בכל דמוקרטיה. כל סטייה מאחד מעקרונות אלה תפגע פגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית, שזקוקה דווקא בימים אלה לרגיעה, להידברות ולאחריות".

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד ד"ר אליעד שרגא מסר בעקבות הפנייה ליועמ"שית כי "זו איננה הפעם הראשונה שהשר לוין מאיים על שופטי בג"ץ. הוא עשה זאת ערב הדיון בבג"ץ דרעי במסיבת העיתונאים הידועה לשמצה בה הוא הציג את תכנית ארבעת השלבים שלו לריסוק הדמוקרטיה הישראלית והפיכתה של מדינת ישראל לדיקטטורה. על היועצת המשפטית להיכנס לאירוע ולפתוח נגד השר לוין בחקירה פלילית לאלתר".