מלחמת חרבות ברזל: ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן נאמו היום (חמישי) והתייחסו ללחימה בעזה.

מעל למחצית מהציבור: על נתניהו להתפטר לאחר הלחימה; הרוב טענו - ההנהגה אחראית למחדל
גם המשטר באיראן הופתע: כך סינוואר ודף תכננו את הטבח בעוטף עזה

בפתח הנאומים אמר נתניהו: "אדוני השר, תודה על ביקורך החשוב. תודה לך ולנשיא ביידן ולעם האמריקני על התמיכה בעם הישראלי נגד הברבריות של חמאס. חמאס הוא אויב שלנו, הם רצחו צעירים בפסטיבל מוזיקה, טבחו במשפחות שלמות, הרצח של הורים בפני ילדיהם, עריפת הראשים, החטיפות של ילד צעיר שלא רק נחטף, התעללו בו, תקפו אותו והתצוגה המחליאה של חגיגות הזוועות האלה".

"הנשיא ביידן ובצדק קרא לזה רוע טהור", המשיך. "חמאס הוא דעאש ובדיוק כפי שדעאש נמחק כך יהיה גם על חמאס, הם צריכים להיות מוקעים מהקהילה הבינלאומית, אף מדינה לא צריכה לסייע להם ואלה שכן צריכות להיות מוקעות בסנקציות. ימים קשים לפנינו אבל כוחות הציוויליזציה ינצחו. מה שחשוב זה הזמן הספציפי הזה במיוחד עכשיו שנעמוד גאים מול הרוע".

הזוועות שנחשפו בבארי (צילום :צור שיזף)

לאחר מכן מזכיר המדינה האמריקאי אמר: "אדוני רה"מ אני מודה לך אני גאה להיות כאן בישראל ברגע המאוד קשה הזה בפני העולם כולו. אם תרשה לי לומר ברמה האישית - אני מגיע אליכם לא רק כנציג ארה"ב אלא גם כיהודי וכאבא לילדים. אנחנו נדהמים מהסולידריות של העם הישראלי, תרומות הדם של מאות אזרחים שמגיעים מחופשות בחו"ל על מנת לתרום".

"החמאס לא מייצגים את הפלסטינים ורצונם הצודק לצדק", תקף. "חמאס לא ביצעה את המעשים לטובת האינטרסים של העם הפלסטיני - לא אכפת להם מזה. יש להם רק מטרה אחת - לשרוף את ישראל ולרצוח יהודים, אף מדינה לא יכולה לשאת בדבר הזה".

"חייבים להוקיע את הטרור שהוקע על ידי חמאס", אמר לסיום. "ארצות הברית תעמוד מאחורי ישראל וכולנו מאוחדים מאחורי המטרה הזו למען מזרח תיכון משגשג וטוב יותר".