גיל דיקמן, ששתיים מבנות משפחתו נחטפו לעזה במתקפת הפתע של מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, הגיע לוועדת הבריאות בכנסת והעביר ביקורת קשה נגד חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן, שקראה לאחר הצפייה בסרט הזוועות של דובר צה"ל: "עזה צריכה להימחק עכשיו". 

משפחות החטופים בוועדת הכנסת: "לא ניתן שבפעם השנייה הם יופקרו למותם"

"את אמרת שהתשובה הכי טובה היא למחוק את עזה", קרא דיקמן, "בת דודה שלי שם, אשתו של בן דוד שלי שם, תינוקות נמצאים שם, הם שם. מה זה אמור לעשות לחוסן הנפשי שלנו? לשמוע אתכם מדברים בסיסמאות כאילו אנחנו לא כאן?", הוא תהה.

עוד תקף: "זה מה שיש לכם להגיד, 'למחוק', 'לשטח', 'להשמיד'? אתם משטחים בני אדם שהפקרתם. אם עוד נשאר בכם בדל של אנושיות, בבקשה תדאגו לחוסן שלנו, לחוסן של קרובי המשפחה שלנו שנמצאים שם". לסיום, קרא לחברי הכנסת ולמשרד הבריאות: "לכם יש תפקיד, אתם צריכים לדעת לדאוג לכולם ולהפסיק לדבר בסיסמאות. תתחילו לדאוג לחיים - כי יש חיים בעזה".

כזכור, אטבריאן כתבה לאחר הצפייה בסרט הזוועות שחשף דובר צה"ל לחברי הכנסת כי "ההקרנה של 'הסרט'. אותו סרט בלתי מצונזר שעיתונאים כבר נחשפו אליו. היום היה תורם של חברי הכנסת. מחוץ לאולם עומד רופא הכנסת ומציע כדורי הרגעה לפני צפייה. מעולם לא לקחתי כדור כזה, היום לקחתי בלי לחשוב פעמיים". 

"החזקתי מעמד בתוך האולם חמש דקות. ואז ברחתי בזעקות בכי וגוף רועד. כן כדור הרגעה, לא כדור הרגעה - אני כותבת לכם את המילים הבאות מתוך התקף חרדה שלא חוויתי כמותו בחיים", ציינה והוסיפה: "אל תשנאו אחד את השני, המפלצות שונאות אתכם מספיק. תשנאו את האוייב, תשנאו את המפלצות. כל בדל של התקוטטות פנימית הוא בזבוז אנרגיה משוגע ומטופש להחריד".