יו״ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ פנה הערב (ראשון) במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו והודיע לו כי אם לא יבוצעו שינויים בכספים הקואליציוניים - נשקול את המשך דרכנו". זאת, לקראת דיון התקציב שיתקיים מחר, במהלכו יביא שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לאישור הממשלה את עדכון התקציב 2023 ללא קיצוץ מלא של הכספים הקואליציוניים. גנץ, כאמור, דורש לבטל את הישיבה ולהסיט את הכספים שטרם מוצו לשנת 2023 ובהתאם גם ל-2024, לצורכי המלחמה.

לקול ההמון העזתי הזועם: תיעוד העברת החטופים מחמאס לצלב האדום
אביגיל עידן בת הארבע שוחררה מהשבי; ביידן: "הלוואי ויכולתי לחבק אותה"

"כפי שהובהר בפגישתנו שהתקיימה ב-23 בנובמבר בנוכחות שר האוצר, סיעתי ואני נתנגד לחלוקת כספים קואליציוניים או כל תקציב נוסף שאינו קשור במאמץ המלחמתי או מקדם צמיחה במשק", כתב גנץ.

"העברת כספים קואליציוניים וכספים לשימוש שר שאינם קשורים למלחמה, כפי שמבקש שר האוצר לקדם בימים אלה, תפגע בחוסן ובלכידות הישראליים", טען והוסיף: "אנחנו עומדים בפני אתגרים כלכליים וחברתיים אדירים גם בהמשך הדרך, וגירעון שצפוי לגדול משמעותית ולהשפיע על המשק. בעת הזו כל כסף פנוי חייב ללכת לצורכי המלחמה ולהם בלבד".

שר האוצר סמוטריץ אחרי אישור תקציב המדינה: "קיבלנו את הכלים, מתחילים לממש" (צילום: ערוץ הכנסת)
מנגד, נמסר מלשכת רה"מ כי "נביא מחר לממשלה תקציב חסר תקדים של 30 מיליארד שקלים לחודש וחצי, שעונה על צרכי המלחמה. התקציב ייתן מענה מלא לצרכים של צה״ל בהגנה ובהתקפה, ידאג למשפחות החטופים, הפצועים, החללים והנרצחים, למשפחות המפונים בבתי המלון וההארחה, ויבטיח שכלכלת ישראל תמשיך לעבוד ולשגשג. 

"התקציב ידאג לתמיכה בחיילי וחיילות מילואים, למנהלת תקומה לשיקום היישובים, לעסקים שנפגעו, לכיתות כוננות ולצרכי הבריאות, הרווחה והחינוך של כל אזרחי ישראל. כבר נעשה קיצוץ של למעלה מ-70% בכספים הקואליציוניים, 1.6 מיליארד שקלים, ומה שנותר נועד לצרכים אזרחיים כמו משכורות של מורים ולא לשום שימוש פוליטי. הוויכוח הפוליטי עומד על כאחוז אחד מסך כל התקציב.  התקציב גדול ומשמעותי כי כלכלת ישראל יציבה וחזקה".