חבר הכנסת ניסים ואטורי שוחח היום (חמישי) ב-103FM לצד ההצעה על תקציב המדינה לשנת 2023, שעברה אתמול בקריאה ראשונה ועל המלחמה בעזה: "בלי העזרה שלהם, היינו במצב בעייתי מאוד".

ח"כ מהליכוד: "בצוק איתן נהרגו חיילים ישראלים בגלל אמברגו אמריקאי"

עוד הוסיף: "אני חושב שזה לא נכון להכניס דלק. מצד שני, יש לנו בעיה. בלי האמריקנים יהיו בעיות, אני לא רוצה לפרט יותר מדי ואנחנו די תלויים בהם במלחמה. מה שאמרתי לפני כמה חודשים, שכדאי שנהיה קצת יותר עצמאיים בנקודות מסוימות, אנחנו צריכים להיות מוכנים למלחמה גם בלי להיות מחוברים לאינפוזיה... אין לי בעיה, האמריקנים, זה מעולה שיש ידידה כזאת".

לשאלה האם הוא מצטער על הזלזול באמריקנים לפני כמה חודשים, ענה: "זה לא היה זלזול. היה שם עיוות של דברים. מה שאמרתי אז, שאם ביידן מחויב לביטחון ישראל, אז עכשיו זה הזמן לעזור, לפני מלחמה אזורית. כשהגענו למלחמה, נאלצנו להזדקק במיידי לאמריקנים".  

לדבריו, "לפני מספר חודשים מה שהיה זה שהוצאו מפה כמויות של נשק, זה עלול היה לפגוע בביטחון ישראל, זה נוצר לדעתי מבקשת האמריקנים. כמובן שהיינו צריכים מיד רכבת אווירית כדי להיות מוכנים לכל תרחיש נוסף מעבר למה שהתחיל. אני לא יכול לפרט יותר מדי, אבל מה שאמרתי בעת ההיא זה היה נכון מאוד. גם פרגנתי כשהאמריקנים שלחו לפה נושאות מטוסים. אני לא זלזלתי, אני אמרתי משהו עובדתי, אמרתי שאני מצפה שהעזרה שלהם תבוא עכשיו. זה היה לפני חצי שנה, אני כנראה צפיתי את מה שהולך לקרות, ותאמיני לי שבלי העזרה שלהם היינו במצב מאוד בעייתי היום, לכן אמרתי אז. אז אמרתי את מה שאמרתי, זה היה נכון לשעתו, אני יודע מה אני מדבר. אני לא זלזלתי, אני אמרתי שאני מאוד מצפה ומקווה שהם יעזרו לנו בתקופה ההיא". 

על הקבינט שאישר להגדיל את אספקת הדלק לעזה: "הבעיה עם הערבים, עם מי שנמצא היום בעזה, כל המחבלים, השפה שלהם היא לא כזאת. כשאנחנו באים לקראתם ונותנים דלק, אפילו כשהאמריקנים לחצו, יש כאן בעיה כי אנחנו לא מדברים בשפה הנכונה מול האויבים שלנו. יש לנו פה בעיה וזו בעיה בהרתעה ואנחנו צריכים יותר להילחם ופחות להרים להם את המורל. התלות שלנו באמריקנים גורמת לזה שמכניסים דלק. אני נגד בגלל השפה שהם מבינים. להילחם בטרור זה גם לא להכניס דלק, לא להכניס שום דבר, כל המשאיות, הכול. אני נגד הכנסה של דלק, אבל באירוע של 7 באוקטובר, האסון הזה שנפל עלינו שקרה לנו, זה מה שהביא אותנו למצב הזה. כל החטופים, הכמות של החטופים, זה משפיע".   

סייע בהכנת הכתבה: אמיתי דואק, 103FM