אימרה אחת שאמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ' במהלך ריאיון ל"פגוש את העיתונות" הובילה לסערה בארץ, לאחר שרמזה כי ישראל עשויה לקחת אחריות על הסיוע שנכנס לרצועת עזה. "אני בעד שננהל את המאמץ ההומניטרי אחרת, באופן שלא יגיע לחמאס ולא יסייע לו להשאיר את התלות של האזרחים בו. הדרך היחידה היא שצה"ל ישלוט במה שקורה ברצועת עזה", טען השר.

נתניהו תחת מתקפה: "לו היו החטופים ילדיו של רה"מ - הוא היה פועל אחרת"
נתניהו: "הטענה לרצח עם - מקוממת", בן גביר: "האג שמאג"

סמוטריץ' דיבר נגד הכנסת הסיוע ההומניטרי לאונר"א, אך לדבריו כדי לעמוד בדין הבין-לאומי על ישראל להכניס סיוע לעזה ולחלק אותו בעצמה. "יהיה ממשל צבאי ישראלי בעזה", גרס. "מוסכם על כולנו שאנחנו צריכים להישאר בעזה. אמרתי בקבינט לכולם: אני לא נגד שתביאו גורם מתון, אבל אין מישהו כזה. אנחנו נרכז מאמץ הומניטרי ונעמוד במשפט הבין-לאומי".

לדבריו, הוא טען במשך שנים שיש לכבוש את עזה ולמוטט את חמאס: "כתבתי פוסטים ותוכניות הכרעה, אי אפשר לומר שאני איש חלבי. יש לי אחריות מתוקף היותי בממשלה וניסיתי לזעוק אל מול הקונספציה. מי שמוביל את הלוחמה המשפטית נגד ישראל זו הרשות הפלסטינית, כולל דרום אפריקה. הביטחון של תל אביב ונתניה יהיה בידיו של הרשות", אמר.

"אני חושב שיש לי הרבה יותר השפעה", המשיך, "אני לא שר ביטחון או ראש ממשלה: אני חתום על הכול אבל לא מזדהה עם הכול, ועדיין אומר שהמלחמה מתנהלת טוב. בניגוד לבכי ולנהי באולפנים, הלוחמים והמפקדים הגיבורים שלנו נלחמים בכול הכוח. צה"ל עושה את העבודה".

סמוטריץ' יוצא מועדת הכספים (צילום :ערוץ הכנסת)

"ישנם שינויים בתקציב שיובאו השבוע לכנסת וישנו את סדרי העדיפויות כך שחיילי המילואים יהיו במרכז" ציין סמוטריץ' במהלך הריאיון. לדבריו, ישנן תוכניות רבות בנושא ואף תקציבים. "אני לוקח על עצמי להפוך כל אבן ולפתור כל פלונטר בירוקרטי", אמר. "ישבתי על זה עם שר הביטחון. חיילי המילואים הם שנושאים עבורנו את הרוח ויביאו את הניצחון".

השר הסכים כי יש להפוך כל אבן להשיב את החטופים, וטען כי מי שמסתכל למשפחות החטופים בעיניים ואומר שיחזיר אותם – לא אומר אמת. "אני אומר אמת גם כשהיא כואבת, ומשקר מי שאומר שמחר בבוקר אפשר לחתום על עסקה שתחזיר אותם". עוד הוסיף כי "אין דבר שפוגע מרחיק יותר את הסיכוי להחזרת החטופים מאשר המחאות והקמפיינים שמעלים את המחיר. סינוואר יושב בבונקר וצופה באולפני הטלוויזיה, אבל אנחנו באולפנים עושים בכי ונהי. סינוואר לא משתמש בחטופים כדי לשחרר אסירים או לשרוד - אלא כדי לפרק את החברה הישראלית, זו שאיפתו".