בחדשות 12 פורסמו הערב (חמישי) הקלטות מפגישה בין האסטרטג החדש של מטה החטופים, דניאל קוגן, שהחליף את רונן צור שפרש מתפקידו, לבין נציגים ממשפחות החטופים, ובהן הוא נשמע מציע אסטרטגיה חלופית למאבק המשפחות, בגישה מחבקת כלפי ראש הממשלה נתניהו.

מתקרבים לרמדאן - מתרחקים מעסקה: הדרישה שחמאס דחה על הסף

"הוא (נתניהו), מבחינתו, אומר: איך אני יכול להשיג את ליטרת הבשר שלי באירוע של החטופים. ואנחנו צריכים לגרום לו לאינסנטיב (תמריץ) לכך שהחזרת החטופים זה גם משהו שהוא יכול להרוויח ממנו", נשמע קוגן אומר.

בהמשך הוא אומר כי יש לנקוט בגישה מחבקת כלפי נתניהו, ומוסיף: "לא רוצה לעשות את זה בצורה גרוטסקית, כי אתם באמת עברתם גיהינום על ידי כל מקבלי ההחלטות שם, וכמובן על ידו. זה גם ייראה באמת קצת מגוחך, אם פתאום יבואו לאולפנים ויגידו 'ביבי, אתה מלך'. לא. זה צריך להיות מאוד מתוחכם ומאוד יצירתי על מנת לא לגרום למחנה שתמיד היה איתנו, לבוא ולהגיד 'חברים, ההתרפסות הזאת היא גורמת לנו להקיא. סליחה, זה במילים שלנו".

"זה לא שינוי קיצוני, זה נושאת מטוסים שלאט-לאט... אנחנו לא בבום נשלח את הדבר הזה. אני לא רוצה שיום למוחרת, פתאום כולם יגידו 'המטה שינה את עורו', וזה. לא. אבל קודם כול, אנחנו נבלום את הכעס", הוסיף.

למשל, הציע קוגן למשפחות להשתמש במשפטים מסוג זה: "למרות החרדה והפחד שאני נמצאת בו יום-יום כאבא, אימא, אחות, אסור לי לרגע להתייאש, ולכן אני פונה מכאן לראש הממשלה נתניהו, תגיע בבקשה להסכם. אל תוותר, כי אתה מעולם לא ויתרת'.