בעקבות המשא ומתן שהתפוצץ בדוחא, והתשובה השלילית שהגיש חמאס המתווכות פועלות שוב לחידוש השיחות. בתוך כך, בהוראת ראש הממשלה נתניהו, מחר תצא לקהיר משלחת ישראלית בדרג עבודה מקצועי.

במהלך הדיון שנערך בקבינט לגבי המגעים לעסקה ודרישות חמאס, ובהן בין היתר - החזרת התושבים העזתים לצפון הרצועה, שר הביטחון יואב גלנט אמר כי ניתן לאפשר חזרה של נשים וילדים, ללא גברים. לדבריו, ניתן לאשר זאת רק בתנאי של בידוק צה"לי של כל החוזרים. זאת ועוד, בדיון התברר כי מלבד גדי איזנקוט, אף אחד מחברי הקבינט לא תומך בנסיגת צה"ל מהמסדרון החוצה את הרצועה בין צפון ודרום.

בנימין נתניהו בקבינט המלחמה (צילום: קובי גדעון, לע''מ)
בנימין נתניהו בקבינט המלחמה (צילום: קובי גדעון, לע''מ)

כאמור, חמאס דורש את החזרת התושבים העזתים לצפון הרצועה, ללא יוצא מן הכלל. חוסאם בדראן, חבר בלשכה המדינית של חמאס הצהיר מוקדם יותר השבוע כי "רשימת הדרישות שלנו לא כוללת רק את שחרור האסירים הפלסטינים, אלא גם את עצירת הפעילות הצבאית ברצועה, הפצת סיוע הומניטארי, החזרת הפלסטינים שנעקרו מבתיהם והצגת תוכנית שיקום ברורה לרצועת עזה", הוא הוסיף: "עד כה ישראל לא מספקת ערבויות לרצינותה בנוגע לשלום העם הפלסטיני".

בהמשך דבריו תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "עליו להיות ישר עם אנשיו בנוגע להיקף האבדות בנפש, הוא אינו מעוניין בהסכם, ומרמה את עמו ואת משפחות החטופים כדי לכסות על כישלונו המדיני והביטחוני. המשך הלחץ הבינלאומי עליו ועל ממשלתו מעמיד אותו בעמדה חלשה במשא ומתן".