הפרידה מגדעון סער לא עשתה טוב למחנה הממלכתי. הסיעה בראשות בני גנץ איבדה ב־34 הימים האחרונים לא פחות מ־9, ועל פי סקר "מעריב", שנערך על ידי לזר מחקרים בראשות ד"ר מנחם לזר, בשיתוף Panel4All - היא זוכה השבוע ל־32 מנדטים בלבד.

גם בעולם לא חשבו שזה יקרה: החיסול בקונסוליה האיראנית בדמשק ייכנס לספרי ההיסטוריה
מצאתם את עצמכם בלב ביירות? זו הסיבה שצה"ל משבש את מערכות ה-GPS

בנוסף, על רקע המשך הדשדוש בדרום ובצפון, התעצמות המחאה בדרישה להחזרת החטופים ולהקדמת הבחירות והתייצבותו של יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד בחזית המחאה – מפלגתו יש עתיד מתחזקת ב־3 מנדטים, ואילו הליכוד נחלשת ב־2.

מהסקר עולה עוד כי על רקע התמודדותו של האלוף (במיל') יאיר גולן בפריימריז על ראשות העבודה - לראשונה, לאחר תקופה ארוכה, המפלגה מתקרבת לאחוז החסימה.

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

בנימין נתניהו במסר לאיראן (צילום: דוברות ראש הממשלה)

בתשובה לשאלה: לו היו נערכות היום בחירות חדשות לכנסת, למי היית מצביע? התשובות היו:

המחנה הממלכתי 32 מנדטים (33 בסקר הקודם), הליכוד 17 (19), יש עתיד 15 (12), ישראל ביתנו 11 (10), ש"ס 9 (10), עוצמה יהודית 9 (10), יהדות התורה 6 (7), חד"ש־תע"ל 5 (5), רע"ם 4 (5), מרצ 4 (5), הימין הממלכתי 4 (4), הציונות הדתית 4 (0).

גוש מפלגות הקואליציה מונה 45 מנדטים לעומת 46 בשבוע שעבר, בעוד גוש מפלגות האופוזיציה מונה 66. בסקר, שנערך ב־3 באפריל, השתתפו 528 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה, יהודים וערבים. טעות הדגימה המרבית עומדת על 4.4%.