לרגל יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל, מספר מדינות בירכו היום (שלישי) את המדינה ושלחו אגרות. ביניהן, נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, שלח לנשיא המדינה, יצחק הרצוג, אגרת מיוחדת. גם נשיא איטליה, ומשרדי החוץ של רומניה ולטביה ברכו את ישראל לרגל יום העצמאות, כשהמנון התקווה מתנגן בפרלמנט הרומני. 

עד 120 תיקים: כך ארדואן בחר "לברך" את ישראל ליום העצמאות

באיגרת מנשיא ארצות הברית נכתב: ״אדוני הנשיא, בשם תושבי ארצות הברית, אני שולח את איחוליי החמים לך ולעם ישראל במלאת 76 שנה למדינת ישראל. ארצות הברית גאה ביחסים המתמשכים שלה עם ישראל. כמדינה הראשונה שהכירה בישראל כמדינה עצמאית ב-1948, הקשרים שלנו מושתתים על ידי ערכים דמוקרטיים משותפים, אינטרסים משותפים וזיקה תרבותית דומה.

"השנה האחרונה הייתה כואבת מאוד, שכן, ישראל ספגה את המתקפה הקשה ביותר בתולדותיה ב-7 באוקטובר 2023. אבל עם ישראל הפגין כוח וחוסן אדיר. כפי שהבהרתי לאחר מתקפת החמאס - לאורך כל חיי תמכתי והייתי לנשיא היחיד שביקר בישראל בזמן מלחמה - המחויבות של ארצות הברית לביטחונה של ישראל היא איתנה".

ג'ו ביידן פוגש את רחל אדרי (צילום: REUTERS/Evelyn Hockstein)
ג'ו ביידן פוגש את רחל אדרי (צילום: REUTERS/Evelyn Hockstein)

"זה קריטי שהמדינות שלנו יעבדו יחד כדי להגביר את הביטחון והשלום עבור ישראל והאזור כולו. אני מצפה שהמדינות שלנו ימשיכו לעבוד יחד כדי ליצור עתיד מזהיר יותר עבור כל העמים. אני מברך את עם ישראל ביום העצמאות שלכם, ומקווה שהשנה הקרובה תביא יותר שלום ושמחה מאשר סבל. יום עצמאות שמח! שלך, ג'וזף ר. ביידן ג'וניור״ כך לשון האיגרת.

גם משרד החוץ של רומניה בירך את ישראל לרגל יום העצמאות ה-76, ומסר כי "המחויבות לחיזוק הקשרים הדו-צדדיים העשירים שלנו נותרת נחושה. יום עצמאות שמח". בתוך כך, גם נשיא איטליה סרג'ו מטרלה, ומשרד החוץ של לטביה, בירכו את ישראל ליום העצמאות.