מלחמת חרבות ברזל: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר נאם היום (שלישי) ב״צעדת עזה״ בשדרות. כזכור, אלפי אזרחים משתתפים בצעדת עזה שבה אמורים להשתתף גם בני משפחות שכולות אשר איבדו את יקיריהם במלחמת חרבות ברזל ותושבי העוטף.

סערת חוק הגיוס: הדד ליין של הממשלה מתקרב, והדבר הכי חשוב חסר
עד 120 תיקים: כך ארדואן בחר "לברך" את ישראל ליום העצמאות

בפתח נאומו אמר השר בן גביר: "כשיצאתי מהבית הבן שלי אמר לי אבא, יש לך 3 צלעות שבורות, הרופא אמר שאתה צריך לנוח במיטה, למה אתה הולך? עניתי לו שלצעדה באמת לא אצליח להגיע, אבל אני חייב להגיע לפחות עכשיו, כי מה שאתם עושים כאן זה הפתרון האמיתי".

"אנחנו יכולים לשבת בקבינט וללחוץ על פעולה ברפיח, לא להתפשר על הפסקת המלחמה, לדרוש שיעשו סיכולים ממוקדים, אבל כדי לגמור את הבעיה, כדי שהבעיה לא תחזור, צריך שני דברים שחייבים לעשות: אחד- חוזרים לעזה עכשיו, חוזרים הביתה, חוזרים לארצנו הקדושה, ושניים- עידוד הגירה", המשיך. "לעודד עזיבה מרצון של התושבים בעזה. זה מוסרי! זה רציונלי! זה נכון! זאת האמת! זאת התורה וזאת הדרך היחידה! וכן, זה גם הומניטרי".

"ואגב הומניטרי, אני מתבייש שאני היחיד בקבינט שהצבעתי נגד העברת המשלוחים לעזה דרך כרם שלום. כן, אני מבין שהעולם לוחץ, כן אני מבין שהיועצת המשפטית מאיימת, כן אני מבין שמי שלא מתיישר יורדים עליו בתקשורת. אני גאה שיורדים עלי בתקשורת. אמרתי את זה קודם ואני אומר את זה גם עכשיו: רוצים הומניטרי? תמורת הומניטרי! רוצים להעביר אוכל לילדים בעזה? שיחזירו לנו את אריאל וכפיר ביבס. רוצים שנשים בעזה יקבלו קורת גג? שיחזירו לנו את שירי ביבס ואת כל יתר החטופות", הוסיף.

בסיום נאומו אמר: "רוצים שיראו את הנוחבות? שיתנו לנו לראות את החטופים. כשהצלב האדום ביקשו ממני לראות את הנוחבות אמרתי להם שאין בעיה. על כל נוחבה שהם רואים, אני רואה חטוף שלנו - אפילו דרך ווידאו שמספר לי מה מצבו. כך זה נורמלי. כך זה צריך לעבוד וכשאר אנו  שרים בתקווה את להיות עם חופשי בארצנו -  לכך אנו בדיוק מתכוונים - חג עצמאות שמח".