על רקע העימות הפומבי בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, יואב גלנט, בסוגיית השליטה בעזה ב"יום שאחרי", הבוקר (חמישי) פורסמו ב"כאן חדשות" ציטוטים שאמר נתניהו לכמה משרי הממשלה.

"אני ועוד שר אחד (דרמר) היחידים בקבינט המלחמה שמנענו שליטה של הרשות הפלסטינית במעבר רפיח. לא ניתן לרשות פרס ואנחנו פועלים לסכל כל שליטה שלה ברצועה", אמר נתניהו לשרים על פי הדיווח.

כזכור, גלנט נשא אמש דברים ואמר: "אני קורא לראש הממשלה נתניהו לקבל החלטה ולהכריז כי ישראל לא תשלוט אזרחית ברצועת עזה". הוא מתח ביקורת על ראש הממשלה: "אני מעלה את הנושא בקבינט ללא תשובה".

עוד אמר השר, כי "מגמה מסוכנת המקדמת משטר צבאי ישראלי ואזרחי בעזה זוהי חלופה רעה. ממשל צבאי ישראלי יהפוך להיות המאמץ הביטחוני והצבאי הראשי של מדינת ישראל בשנים הבאות על חשבון זירות אחרות. הוא יעלה בדם ללא תכלית. לא אסכים להקמת ממשל צבאי ישראלי בעזה. אסור לישראל לשלוט אזרחית ברצועת עזה. אופן היישום ישפיע על מצבה הביטחוני של ישראל עשרות שנים קדימה. לטובת עתיד המדינה עלינו לקבל החלטות קשות מתוך העדפת האינטרס הלאומי במקום כל אינטרס אחר.  זהו רגע של מבחן לאומי, העם בישראל מצפה מאיתנו לקבל את ההחלטות הנכונות".

בתגובה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "אני לא מוכן להחליף 'חמסטאן' ב'פתסטאן'. התנאי הראשון ליום שאחרי הוא לחסל את החמאס ולעשות את זה בלי תירוצים". השר בני גנץ הביע תמיכה בגלנט, ומסר כי ״שר הביטחון אומר דברי אמת - אחריותה של הנהגה היא לעשות את הדבר הנכון עבור המדינה, בכל מחיר".