מהנעשה בסיעת הליכוד: כל חברי הסיעה חתמו כעת (שני) על המסמך המתייחס לכוונות התובע בבית הדין בהאג להוציא צווי מעצר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני נשאר בליכוד": גלנט מגיב לחרושת השמועות בישיבת הסיעה
הסאגה רחוקה מסיום: המהלך בהאג ילווה אותנו שנים רבות

במסמך עליו חתמו בליכוד נכתב כך: "מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מלחמה צודקת נגד ארגון טרור נפשע. צה״ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. חיילינו הגיבורים נלחמים בעוז ובמוסריות שאין שניים להם, בהתאם לדין הבינלאומי, כפי שאף צבא אחר לא עשה מעולם. ההשוואה השערורייתית של התובע בהאג בין מנהיגי ישראל לבין ראשי ארגון הטרור חמאס היא פשע היסטורי בל יימחה וביטוי מובהק של אנטישמיות. 

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

העמדתה של מדינת ישראל, דמוקרטיה הדוגלת בזכויות אדם ונלחמת על חייה, בשורה אחת עם ארגון טרור רצחני שחטף, שחט, שרף ואנס את אזרחיה ופועל נגד קיומה - הוא עיוות שלא היה כדוגמתו. אנחנו דוחים זאת בשאט נפש. 80 שנה אחרי השואה, אף אחד לא יכבול את ידיה של מדינת היהודים מלהגן על עצמה".

ראש הממשלה נתניהו פנה לחברי סיעת הליכוד ואמר כי המהלך של התובע בהאג הוא שערורייה. עוד הוסיף נתניהו: "הצו של האג לא יעצור אותי ולא יעצור את ישראל". בתוך כך, גם בארה"ב התנגדו למהלך. לינדזי גרהאם, סנאטור אמריקאי, פרסם בפוסט ברשת ה-X כי מדובר בהחלטה מקוממת שהיא באמת "סטירת לחי" למערכת המשפט העצמאית בישראל - הידועה בעצמאותה, כדבריו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״הצו האבסורדי והשקרי של התובע בהאג לא מכוון רק נגד ראש ממשלת ישראל ונגד שר הביטחון - הוא מכוון נגד מדינת ישראל כולה. הוא מכוון נגד חיילי צה״ל, שנלחמים בגבורה עילאית במרצחי החמאס השפלים, שתקפו אותנו באכזריות נוראה ב-7 באוקטובר.

התובע בהאג, באיזו חוצפה אתה מעז להשוות בין מפלצות החמאס לחיילי צה״ל, הצבא המוסרי ביותר בעולם? באיזו חוצפה אתה משווה בין החמאס שרצח, שרף, ביתר, ערף, אנס וחטף את אחינו ואחיותינו, לבין חיילי צה״ל שנלחמים מלחמה צודקת שאין כמוה במוסריות שאין דומה לה.

כראש ממשלת ישראל, אני דוחה בשאט נפש את ההשוואה של התובע בהאג בין ישראל הדמוקרטית לבין רבי-המרצחים של החמאס. זהו עיוות מוחלט של המציאות. כך בדיוק נראית האנטישמיות החדשה, היא עברה מהקמפוסים במערב לבית המשפט בהאג. איזו בושה. אזרחי ישראל, 
אני מבטיח לכם דבר אחד - הניסיון לכבול את ידינו ייכשל. לפני 80 שנה, העם היהודי היה חסר מגן מול אויבינו - אבל לא עוד.

אני חוזר על מה שאמרתי בערב יום השואה ב׳יד ושם׳ בירושלים: ״כראש ממשלת ישראל, אני מתחייב ששום לחץ ושום החלטה בשום פורום בינלאומי לא ימנעו מאיתנו להכות במי שמבקשים להשמיד אותנו״. נמוטט את שלטון הרשע של החמאס ונשיג את הניצחון המוחלט. מול השקרים בהאג אני אומר: נצח ישראל לא ישקר!״.