האלוף (מיל') עמוס גלעד, לשעבר ראש האגף המדיני־ביטחוני, התראיין הבוקר (חמישי) בתכנית של ליאת רון וניסים משעל ב-103FM והגיב לסרטון התצפיתניות שפורסם אמש: "קשה מאוד, זה מבטא את הרצחניות והאכזריות של חמאס. דבר ראשון צריך לשחרר אותם ואותן, ולהחזיר את החטופים והחטופות החיים חיים. זה מה שצריך לעשות, זה הדבר המרכזי שעולה מהסרט, חוץ מהאכזריות התהומית של החמאס. החמאס, איתו אנחנו בחשבון שחייב להסתיים בהיעלמותו גם אם זה ייקח שנים. לגבי החטופים, שעון חול - כל דקה שם היא כמו נצח".

זה לא "היום שאחרי" - דווקא צעד אזרחי קטן יביא לקריסת האסטרטגיה של חמאס
אחות התצפיתנית שמופיעה בסרטון: "היחידה שפנתה אלינו הייתה שרה נתניהו"

בהמשך התייחס לנפילתם של שלושה מחיילי צה''ל אמש ברצועה ועל הלחימה המתמשכת שם: "מה שקורה בשטח זה מצד אחד מלחמת גבורה של צה"ל ומצד שני אין מדיניות - דבר שימיט עלינו אסון".

"ראש הממשלה לא מגבש מדיניות כאסטרטגיה שיש לו. 'הניצחון המוחלט', כשאתה לא דואג מי ישלוט שם, ואתה מחמיץ הזדמנות לקבל סיוע ממדינות ערב, והרפובליקה האיראנית של איראן היא מדינה סף גרעינית, בכפוף להחלטה הם יכולים להפוך למדינה עם נשק גרעיני - זה ישנה את המציאות, זה האיום המרכזי על ישראל".

בהמשך הרחיב מעבר לכך וטען "הציבור כאן לא מודע לזה, מקיים אסטרטגיה מדהימה ביו"ש של סיכול מעשי רצח בהיקפים אדירים. זה נשען של שני יסודות, צה"ל, השב"כ והמודיעין והרשות הפלסטינית שמחזיקה את החיים האזרחים. אם כל מה שקשור בשליטה על אזרחים ייפול גם על צה"ל, זו פשוט תהיה פגיעה קשה בישראל. במזרח התיכון אתה בוחר בין גרוע לפעמים לגרוע יותר".

בתגובה לדבריו השיבה ליאת רון: "גרוע שיכול לעלות בחיי אדם, את זה אתה מוכן לקחת אחרי שבעה באוקטובר? מאמין שהם יהיו אחרים? אני לא מאמינה בצה"ל אחרי שראיתי מה קרה לתצפיתניות שלא הגיעו לשם חיילי צה"ל. אם אין חיילי צה"ל שמגיעים כדי להגן על התצפיתניות בתוך בסיס צבאי במשך שעות, אתה אומר לי לסמוך על צה"ל?".

גלעד השיב לה נחרצות: "כן, על מי את סומכת היום? מי הציל את המדינה? מי מציל אותה עכשיו? היה מחדל, המחדל מדבר בעד עצמו. מי שמציל אותך היום זה צה"ל, אין מישהו אחר".

"מי שמציל אותך ממעשי רצח איומים שעלולים לשטוף את המדינה, מי שעושה את העבודה הקשה ביו"ש, מי שמנע התקפה מאיראן זה צה"ל - בסוף, את צריכה לבחור, האם צה"ל יישא בעול כאשר אפילו נטל הגיוס לא מחולק או שאת נכנסת לפתרון אזורי שיסודו בתבונה, שהוא חלק מעוצמה. אין לך ברירה אחרת, את עושה את אותו דבר ביו"ש - אותו דבר את יכולה לעשות בעזה".

על ארה"ב טען: "אתה מוכרח כדי שיהיה אופק חיובי לחבור למעצמת העל ארה"ב, לעולם החופשי, לנצל הזדמנות פז, היסטורית, להיות חלק מציר אדיר של המזרח התיכון".