העיתונאי עמית סלונים מוואלה כתב אתמול (שישי) טור בתגובה לתחקיר שנעשה על השרה מירי רגב בתוכנית "המקור" שבערוץ 13 ובה היא נחשדת בהתנהלות של שחיתות ואף שוחד.

לא רק מירי רגב, אמינותו של עמית סגל ירדה לטמיון | מיקי לוין
החלטה חד צדדית נגד ישראל? מה שלא ראינו בפסיקה בהאג

הריאיון של מירי רגב בקשת (צילום :ללא קרדיט)

סלונים כתב: "קשה לחשוב על שחיתות שאפשר לחשוף במפלגת הליכוד שבאמת תפיל אותנו מהכיסא בשלב הזה. ובכל זאת צריך לציין לחיוב את העבודה של התחקירנים של דרוקר. הצגת הממצאים הייתה מעולה ומרתקת".

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

"ואולי בעצם הדבר הכי מדהים בתחקיר הזה הוא כמה בקלות הוא יורד לנו בגרון, גם כשמציגים לנו כתב אישום מוכן נגד שרה בכירה בממשלה שמבצעת לכאורה עבירות של הפרת אמונים על סטרואידים, על בסיס יומיומי. בתחקיר היו מספיק חומרים שיכולים להכניס את מירי רגב לכלא, לא פחות, ולכל הפחות היו אמורים להביא להתפטרותה או פיטוריה מחר בבוקר", המשיך.

"על החשיפה אחראי המקור של 'המקור', יונתן יהוסף, שכיהן כראש המטה המקצועי במשרד התחבורה. לקראת השידור עבדה הכוורת של רגב בכל הכוח כדי להכפיש את יהוסף ולהציג אותו כאדם שלא ראוי לסמוך על מילה שיוצאת לו מהפה, אלא שגם אם מתעלמים לחלוטין מהעדות הישירה שלו, נשארים עם אלפי מסמכים והודעות בקבוצות הוואטסאפ של מירי רגב, חלקן בקולה של השרה, שאותן אין דרך להכחיש".

אלאור עזריה בבית המשפט  (צילום: פלאש 90)
אלאור עזריה בבית המשפט (צילום: פלאש 90)

הוא המשיך וכתב בטורו: "למעשה, מירי רגב היא אלאור אזריה של השרים המושחתים. היא לא עשתה שום דבר שלא עושים השרים האחרים, פשוט אותה תיעדו בזמן מעשה". עוד כתב על ביצוע התחקיר כי לטענתו: "אלא שכולנו חיים במדינה הזאת, וכולנו יודעים שזה לא ישנה כלום. בראש המדינה יושב אדם שעומד למשפט על שוחד, מרמה והפרת אמונים. זה לא הפריע לו להיבחר שוב. גם ממצאי ועדת החקירה הממלכתית שמצאה אותו אחראי לאסון האזרחי הגדול ביותר בתולדות המדינה לא גרמה לו לפנות את הכסא. גם האחריות שלו לטבח הגדול ביותר ביהודים מאז השואה לא מזיזה לו. אז אישור זריז של רמזור בנתיבות, על זה מתפטרים? מישהו ייצא על זה להפגנות ברחוב?".

הוא המשיך וכתב על כך שלא מדובר רק ברגב, וכן פירט על הפריימריז בליכוד: "מירי רגב היא בסך הכל אחת המייצגות הבוטות של תופעה שקיימת בליכוד כבר שנים. ביוני 2015, כשדודי אמסלם היה חבר כנסת צעיר עם ותק של שלושה חודשים במליאה, הוא החליט לחשוף את הריקבון בפריימריז של הליכוד. 'זאת השיטה הכי מושחתת שיש', הוא אמר בשיחה עם פעילי מפלגה, 'אם נספר לציבור מה קורה בשיטת הפריימריז מבחינה כספית, הוא לא יאמין. הנושא הזה חייב להסתלק מן העולם'".

דודי אמסלם (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
דודי אמסלם (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

"אמסלם שביקש להחזיר את בחירת הרשימה לידי מרכז הליכוד, נימק את העניין בתרומות שמקבלים המשתתפים לקראת הבחירות הפנימיות. 'אף אחד לא דפק לי בדלת ביום רגיל ואמר 'דודי, אני אוהב אותך, קח מאה שקל… ואף אחד לא שואל למה בן אדם מקבל פתאום 45 צ'קים של 10,000 שקל'. התחקיר של 'המקור' משלים את הצד השני של המשוואה. האנשים האלה שעוזרים למתמודדים לרשימת הליכוד בבוקר הפריימריז, מצפים להחזר ההשקעה במוצאי הפריימריז. יש שיאמרו שמדובר בהגדרה המילונית של שוחד", הסביר.

הוא המשיך וטען: "בכל מדינה מתוקנת, אפילו רבע ממה שהוצג בתחקיר של דרוקר היה מוביל לחקירה מיידית ופיטורי השרה. ישראל היא מזמן לא מדינה מתוקנת, אפילו לא קרוב. אוסף של מקורבים ופרוטקציונרים שמרכיבים ביחד קואליציה מאפיוזית של חדלי אישים שהציבור הוא הדבר האחרון שמעניין אותם".

שרה נתניהו עם משפחות החטופים (צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ)
שרה נתניהו עם משפחות החטופים (צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ)

"מירי רגב, שבחוכמתה לא מפספסת הזדמנות להחניף לשרה נתניהו, יודעת שאף אחד לא הולך לפטר אותה. באופן אירוני, מה שכן יכול לפגוע בסוף ברגב הוא דווקא החלק הלא פלילי בתחקיר, אלא הרכילותי - זה שחושף את רצף העלבונות שהיא והכוורת שלה מטיחים באנשי הליכוד כמו השר אלי כהן ("מגעיל, חרא של בנאדם"), השר יואב גלנט ("אפס מאופס") או גילה גמליאל ("בחורה הזויה"). איך אומרים אצלנו בתחנת המטרו הדמיונית של ראש העין? כפיים".