ברוב של 63 מול 57, החלת דין הרציפות על הצעת חוק הגיוס עברה הלילה (בין שני לשלישי) בקריאה ראשונה בכנסת. מבין אלו שהצביעו בעד, היה גם חבר הכנסת אלמוג כהן, שכזכור נלחם במחבלים בעיר אופקים בשבעה באוקטובר.

"אהוד ברק היה ראש ממשלה?": אלמוג כהן ברגע מביך

גולש ברשת ה-X (טוויטר לשעבר) בשם אור שנייברג ביקר את חבר הכנסת על הצבעתו בעד החוק וצייץ: "כל פעם שאלמוג כהן מתחיל לבלבל את המוח בטלוויזיה על חלקו במערכת הביטחון תזכירו לו את הערב הזה, הערב שהוא תקע לנו סכין בגב".

כהן הגיב לציוץ וכתב: "אזכיר לך לא לסובב את הסכין של הסרבנות בגב ילדינו. שמא תביאו עלינו אסון נוסף". מה שחבר הכנסת ככל הנראה לא ידע, הוא ששנייברג הוא קצין לוחם שנפצע באורח קשה במהלך קרב בדרום רצועת עזה בחודש דצמבר.

לאור תגובתו של כהן, שנייברג פרסם ציוץ ביקורת נרחב יותר כלפי חבר הכנסת וכך הוא כתב: "אהלן אלמוג, קוראים לי אור, אני בן 24 ואני ירושלמי, השתחררתי לפני קצת יותר משנה אחרי חמש שנים כלוחם וקצין. בחיי האישיים אני עוסק בחינוך. בשבעה באוקטובר הוקפצתי למילואים בפעם הראשונה בחיי ומאז הספקתי להילחם בקרבות בצפון הרצועה ובדרום הרצועה עד שנפצעתי קשה בדצמבר.

"אחרי קרוב לחודשיים של אשפוז בבית חולים, החלטתי בניגוד להמלצת הרופאים לסיים את השיקום טרם החלמתי כדי שאוכל לחזור לחניכים שלי בהקדם האפשרי. בימים האחרונים אני מקבל את האישורים האחרונים מהרופאים לטובת ביטול הפטור ממילואים שקיבלתי בעקבות הפציעה כדי לחזור לכשירות לקראת הזימון הקרוב של הפלוגה היקרה שלי.

"אלמוג, אתה חלק מהקואליציה שסירבה לשמוע את אזהרות ראשי מערכת הביטחון ורצתה לבצע הפיכה, אתה חלק מהקואליציה שהצליחה להפוך אסון לאומי לבידוד עולמי, אתה חלק מהסיעה שהביאה לשיא נרצחים והפיכת המשטרה למיליציה פרטית, אתה חלק מקואליציה וסיעה שמחלישה את צה״ל בזמן מלחמה בשביל גחמה פוליטית.

"אתה חלק מהקואליציה שסימנה בוגדים בצבא ובתקשורת ובשב״כ, אתה חלק מהקואליציה שנותנת שירותים רק לערים ליכודיות, אתה חלק מהקואליציה שמגדפת משפחות חטופים ומשפחות שכולות, אתה חלק מהקואליציה שאחראית להפקרה הקטלנית בהיסטוריה של תושביה.

"אתה פוגע באופן ישיר באחדות העם ומסכן את ביטחון המדינה כבר חודשים על גבי חודשים. אתה לא מכיר אותי, אין לך מושג אם אי פעם תמכתי בסרבנות, האמת היא שמעולם לא קראתי לסרבנות וכמובן שמעולם גם לא סירבתי. מה שכן, אתה לא היססת לרגע להפוך אותי לבוגד - וזה מה שיזכרו ממך ומהחברים שלך לקואליציה הזאת. שקרן, מפקיר, עסקן, מסית, גזען, אלים, תוקע סכין בגב הלוחמים בשביל כיסא".