ברקע הדיווח אמש בעיתון הגרמני "בילד" ולפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לאחרונה לשר החוץ האמריקאי, מזכיר המדינה אנטוני בלינקן, בבקשה לספק נשק נוסף, פרסם הערב (שלישי) ראש הממשלה סרטון באנגלית בו אמר כי "כשבלינקן היה כאן לאחרונה בישראל הייתה לנו שיחה גלויה אמרתי שאני מעריך מאוד את התמיכה שארה"ב העניקה לישראל מתחילת המלחמה. אבל אמרתי גם משהו אחר, אמרתי שלא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת".

"ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של אמריקה, נלחמת על חייה, נלחמת נגד איראן ושאר אויבינו המשותפים. בלינקן הבטיח לי שהממשל עובד יום ולילה כדי להסיר את צווארי הבקבוק הללו. אני בהחלט מקווה שזה המצב. זה צריך להיות המקרה. במהלך מלחמת העולם השנייה, צ'רצ'יל אמר לארצות הברית, תן לנו את הכלים אנחנו נעשה את העבודה. ואני אומר תן לנו את הכלים ונסיים את העבודה הרבה יותר מהר", הוסיף.

בישראל מעריכים: ביידן עשה טעות קשה עם האמירה של אמברגו הנשק
מרד בביידן? הסנאטור שמתכוון לעקוף את אמברגו הנשק על ישראל

כאמור, על פי הדיווח אמש בעיתון הגרמני מטעם מקורות ישראלים בלינקן כבר אותת שארה"ב תסיר את ההגבלות בימים הקרובים ותספק מערכות נשק נוספות לישראל. לפי ה"בילד", נתניהו פירט בדבריו שהפסקת המשלוחים ערערה את ההרתעה של ישראל, והזהיר כי היעדר תמיכה צבאית מארה"ב תעודד את איראן, חיזבאללה וחמאס לתקוף - מה שיסלים את המלחמה. עוד ציין כי ישראל נלחמת על הישרדותה.