ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ממשיך בעימות הפומבי עם הממשל האמריקאי, והיום (שישי) בראיון לאתר punchbowl תקף שוב את החלטת הממשל להאט את משלוחי הנשק לישראל.

תמיד יקבל את הקרדיט, לא ישלם את החשבון: נתניהו הוא כמו הקב"ה | בן כספית

"חלה האטה גדולה באספקת התחמושת והנשק החשובים. אני לא מדבר על מטוסי F-35 או F-16 שמיועדים לשנים קדימה. אני מדבר על מה שצריך עכשיו גם כדי לנצח את המלחמה בעזה במהירות וגם להימנע ממלחמה בלבנון שבהיעדר תיקון כזה, הסיכונים לפרוץ גדלים", אמר נתניהו.

כזכור, ביום שלישי ראש הממשלה פרסם סרטון באנגלית בו אמר כי "כשבלינקן היה כאן לאחרונה בישראל הייתה לנו שיחה גלויה אמרתי שאני מעריך מאוד את התמיכה שארה"ב העניקה לישראל מתחילת המלחמה. אבל אמרתי גם משהו אחר, אמרתי שלא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת".

"ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של אמריקה, נלחמת על חייה, נלחמת נגד איראן ושאר אויבינו המשותפים. בלינקן הבטיח לי שהממשל עובד יום ולילה כדי להסיר את צווארי הבקבוק הללו. אני בהחלט מקווה שזה המצב. זה צריך להיות המקרה. במהלך מלחמת העולם השנייה, צ'רצ'יל אמר לארצות הברית, תן לנו את הכלים אנחנו נעשה את העבודה. ואני אומר תן לנו את הכלים ונסיים את העבודה הרבה יותר מהר", הוסיף.