חבר הכנסת אליהו רביבו (הליכוד) התראיין היום (שלישי) בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ברדיו 103FM והתייחס בין היתר להודעת גלנט על שליחת צו גיוס למגזר החרדי ועל השינויים הצפויים בקואליציה. 

רביבו אמר: "יש לברך על כך שלפחות הוא קיבל החלטה אופרטיבית שהיא משהו של כן, עד עכשיו שמעתי את הלא והטלת סוג של וטו על נציגי הצבא לומר דברים ולשקף את צרכי הצבא. הצבא יצטרך לעמוד במבחן ציבורי, לראות עד כמה הוא יתארגן לקלוט קליטה נכונה של מתגייסים מהמגזר החרדי". 

הפגנת חרדים נגד חוק הגיוס 2024 (צילום:  Erik Marmor/Flash90)
הפגנת חרדים נגד חוק הגיוס 2024 (צילום: Erik Marmor/Flash90)

עוד הוסיף: "אין ספק שהם חייבים להשתלב במאמץ, אין מנוס, אך עם פרוץ המלחמה לצערי אני לא בטוח שהתשתיות הנכונות נבנו. כך שמי שירצה לחמוק מכך, יהיו לו יותר תירוצים וסיבות לעשות זאת". 

ח"כ הליכוד הדגיש: "בואו לא נתעלם מהידיעות שדווחנו לגביהן לאחרונה, על כך שאלפי חרדים ביקשו להתגייס ורובם נדחו מפרוץ המלחמה. לגישתי, דרך הגיוס הנכונה היא גיוס אורגני של קבוצות ישיבות לאזורים שבהם אין חיכוך עם אוכלוסייה אזרחית ועם חיילות, יש מספיק אזורים שנתפסים על ידי חיילי צה"ל שהם לא חרדים וניתן יהיה לנייד אותם". 

אליהו רביבו ובן גביר (צילום: פלאש 90)
אליהו רביבו ובן גביר (צילום: פלאש 90)

על המתרחש בקואליציה, אמר כי "אני בינתיים מקבל ידיעות שהשר בן גביר הורה לחזל"ש את מערכת היחסים ולהפסיק עם הפעולות שהוא הורה לגביהן, ואני מצר עליהן. אני רוצה לקוות שמעלים מחדש את חוק הרבנים".

הדיון בחוק הרבנים (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
הדיון בחוק הרבנים (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

על ראש הממשלה אמר רביבו: "הוא מראה שהוא לא סחיט ולא לחיץ, ושיקול הדעת שלו אומר שלפחות בעת הזו לשר בן גביר אין מקום, א' כי אין קבינט מלחמה. יש חלקים מאוד גדולים בנציגי העם שפוסלים באופן לא ענייני ישיבה עם ראש הממשלה באותה ממשלה. לפיד, ליברמן, גנץ. גנץ נכנס לממשלה הנוכחית רק בנסיבות הממשלה".