שר התרבות והספורט מיקי זוהר (הליכוד) שוחח הבוקר (רביעי) עם ירי אדמקר וישראל כהן ברדיו קול ברמה על המשבר הקואליציוני ואמר: ״מתחולל לנגד עינינו תהליך התפוררות של הקואליציה. קואליציות נופלות מבפנים. אם יהיו בחירות - הסיכוי שלנו להרכיב ממשלה הוא קלוש מאוד וניזרק לשנים ארוכות באופוזיציה״.

עוד הוסיף זוהר: ״בן גביר יכול ללכת לבחירות וירשם על שמו שאנחנו נהיה באופוזיציה לשנים רבות ונצטרך ללכת לבחירות תוך כדי מלחמה. מדובר באבסורד ובמצב לא הגיוני ולא אחראי. מצפה שאנשים יתעשתו״.

ליברמן משוכנע: "התנהלות הממשלה מוכיחה דבר אחד - נתניהו מתכונן לבחירות"  
״אני מעדיף כאוס בעזה״: אמיר אביבי חושף מה אמר לו אחד הבכירים בישראל  

בנימין נתניהו, איתמר בן גביר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
בנימין נתניהו, איתמר בן גביר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

כזכור, המשבר והסדקים בקואליציה העמיקו ביום שני לאחר שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי סיעתו לא תצביע יחד עם הקואליציה ב"חוק הרבנים" המרוכך (חוק המועצות הדתיות) שיזמה סיעת ש"ס, זאת בניסיון להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישתו של בן גביר להיכנס לקבינט המלחמה המצומצם. הקואליציה משכה את החוק מסדר היום, נוכח ההבנה כי לא תוכל להעביר את החוק ללא שיתוף פעולה מצד סיעת עוצמה יהודית.

בתגובה, חברי מפלגת ש"ס עזבו את מליאת הכנסת ופנו להתייעץ עם הרבנים. לאחר הסערה במליאה, כל חברי הכנסת של הסיעות הערביות, למעט מנסור עבאס, חזרו למשכן כדי להצביע נגד החוק. ביממה שלאחר מכן הוטחו האשמות חריפות בין הצדדים

מסיעת ש"ס, שבדרך כלל מתבטאת במתינות, נמסר באותו יום: "ש״ס רואה בחומרה רבה את התנהלותו המופקרת של השר בן גביר, בהפרה שיטתית ובוטה של המחויבות הקואליציונית והצבעה נגד חוקים המאושרים בוועדת השרים. בהתנהלות זו נתן שוב השר בן גביר פרס לאופוזיציה, הקופצת על כל הזדמנות להפיל את ממשלת הימין. סיעת ש״ס מאוכזבת עמוקות מחוסר שליטתו של ראש הממשלה נתניהו בחברי הקואליציה". 

גורמים בכירים בממשלה הצטרפו למתקפה ואמרו: "מדובר במגלומן חסר אחריות ובאדם לא חכם בלשון המעטה".

בתגובה לדברים, מעוצמה יהודית נמסר: "הדיל בין הליכוד ודרעי לתומכי טרור, רק בשביל לא להכניס את בן גביר לקבינט המצומצם, הוא חרפה. אנו קוראים לחברי הליכוד הימניים לא לתת יד לדיל". בש"ס הגיבו בחזרה: "גוש הימין גילה הערב שוב את הבלון הנפוח ששמו איתמר בן גביר, שכשגודל הציפייה גודל האכזבה. לא ימין ולא חזק. רצף של כישלונות מביכים בתחומי אחריותו, תוך גלגול אחריות, איומים והאשמות על כל העולם. מכונת רעש ואפס עשייה".