על אף המחלוקת הקיימת מול עוצמה יהודית בסוגית חוק הרבנים, במפלגת ש"ס הודיעו הבוקר (רביעי) כי הם מוותרים לעת עתה על הניסיון להעבירו בכנסת. מטעם המפלגה, נמסר כי "למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. ש״ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים ולכן תצביע יחד עם הקואליציה. סיעת ש״ס תמשיך לעשות הכל כדי לשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל".

בתגובה, בעוצמה יהודית פרסמו תגובה חריפה: "אנו עומדים על כך שחוק הרבנים 2 יעבור רק במידה והשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, ובמידה וזה לא יקרה - תתנגד להצעה. רק אמש הוכח, בהפקרות הביטחונית בצפון, כמה דרושה נוכחותו של השר בן גביר בפורום ניהול המלחמה. כל עוד זה לא קורה, עוצמה יהודית תמשיך לשבש את עבודת הקואליציה. יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תיתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה".

פיגוע תודעתי: בצה"ל לא נותרו אדישים לסרטון החריג של חיזבאללה
בג'בליה ובשג'עיה: שני לוחמי הצנחנים שהפכו לאימת מחבלי החמאס

איתמר בן גביר על פרישת בני גנץ (צילום: ללא)

כמו כן, בהודעת ש"ס נטען כי "תנועת ש״ס ניסתה פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות - מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאוד. ראוי להזכיר את דבריו הנחרצים של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מזוז שליט״א שכתב על חוק שירותי הדת: ״מי שמתנגד לדבר זה פוגע בקודשי ישראל וממילא גם בשמירה ובטחון של עם ישראל״.

יו"ר הקואליציה אופיר כץ, הגיב לאירועים ובחר להתבטא בנושא באופן פייסני יחסית: "לאחר שיחתי עם ש״ס ועוצמה יהודית, סוכם כי המפלגות יצביעו היום על הצעות החוק הטרומיות בהתאם למשמעת הקואליציונית. שמירה על ממשלת הימין היא מטרה חשובה ומכרעת לעתיד מדינת ישראל, ואני מקווה שכלל המפלגות יזכרו זאת להמשך, מברך על גילויי האחריות".

כאמור, המשבר הנוכחי בקואליציה החל בעקבות סירובו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, להצביע בעד חוק הרבנים, זאת כמחאה על אי הכללתו בקבינט המצומצם שמנהל את ענייני המלחמה. 

אתמול, תקף חבר הכנסת אליהו רביבו (הליכוד) את השר: "אני בינתיים מקבל ידיעות שהשר בן גביר הורה לחזל"ש את מערכת היחסים ולהפסיק עם הפעולות שהוא הורה לגביהן, ואני מצר עליהן. אני רוצה לקוות שמעלים מחדש את חוק הרבנים".