לאחר שאמש אירע ניסיון פיגוע במחסום קלנדיה כנגד כוחות הביטחון, בוצע היום (רביעי) פיגוע דקירה כנגד שוטרים, הפעם בהוספיס, באזור העיר העתיקה בירושלים. הפיגוע התרחש סמוך לשער האריות, כשהמחבל התקרב לעבר כוחות הביטחון, ובשלב מסוים דקר את השוטר שהיה לצידו. פעילות הכוחות היתה מהירה, והוא נורה, נוטרל ומת מפצעיו בסופו של דבר, לא לפני שהצליח לפצוע שוטר באורח קל. אגב, השוטר הפצוע היה זה שניטרל את המחבל, בן 21, ששהה באופן בלתי חוקי בארץ. 


ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "מחבל שהגיע מכיון שיר שכם לכיוון צומת ההוספיס הבחין בשוטרים המוצבים במשימת אבטחה במקום, התקרב אליהם שלף מברג ודקר את אחד השוטרים בראשו. השוטרים  פעלו בתגובה מהירה, ונטרלו את המחבל. השוטר נפצע באורח קל. כמו כן, ילד תושב מזרח ירושלים כבן 12 טופל במקום במצב קל עם חבלה בראש מנסיבות שאינן ברורות.

מהמשטרה ציינו כי "התגובה המהירה של השוטרים ולוחמי מג"ב הביאה לסיומו המהיר של הפיגוע ומנעה המשך פגיעה בחפים מפשע. השוטרים והלוחמים פעלו במקצועיות וכמצופה מהם.תוצאות ההערכות והפריסה המבצעית  של הכוחות מוכיחות שוב את חשיבותן, והיא תימשך למען בטחון תושבי העיר ומבקריה".

זירת פיגוע הדקירה בשער האריות, ירושלים

פאראמדיק מד"א, ראם נעימי, סיפר: "ראינו גבר כבן 35 מתהלך בהכרה מלאה עם פצע דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבי"ח תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו מוגדר קל ויציב. אנשים במקום הובילו אלינו ילד תושב מזרח העיר עם חבלה בראשו שלטענתו הותקף ע"י המחבל, לאחר טיפול וחבישה פינינו גם אותו לבי"ח."

רק אתמול, תגובה מהירה ומדויקת של שוטרים במחסום קלנדיה, הצליחה למנוע אסון לא פשוט, לאחר ניסיון לפיגוע דריסה במחסום כנגד שוטרים. מחבלת בת 30 ממזרח ירושלים, ניסתה לדרוס מספר חיילים, שהגיבו בזמן ומנעו נפגעים בנפש. על פי התחקיר שנעשה סמוך לסיום האירוע נראה כי רכב הגיע דרך הנתיב המהיר לכיון מעבר קלנדיה. 

הרכב החל לנסוע במהירות תוך שהוא נוסע לכיוון אנשי כוחות הביטחון המוצבים במעבר. אנשי כוחות הביטחון פתחו בנוהל מעצר חשוד והרכב נעצר.  מיד לאחר מכן נהגת הרכב, שלא נפגעה, יצאה מהרכב וככל הנראה אחזה בסכין בידה תוך קריאות 'אללה ואכבר'. כוחות הביטחון השתלטו עליה, היא נעצרה, לא נפגעה וברשותה נמצאה סכין. 

על אף שנדמה כי בתקופה האחרונה ישנה ירידה בכמות הפיגועים, מתברר כי לא כך הדבר, והתארגנויות הטרור נמשכות, הן כפעולות יחידים והן כפעולות של קבוצות. כזכור, ביום חמישי האחרון ירו לוחמי מג"ב בפלסטיני בן 18 מקלקיליה, שהסתער לעברם עם סכין והרגו אותו. לפי עדות השוטרים, הם הבחינו במחבל כשהוא יורד מאוטובוס בצומת, ומתחיל לנוע לעברם. השוטרים שחשדו בכוונותיו החלו בנוהל מעצר חשוד, אך הפלסטיני לא נענה לקריאותיהם, המשיך לנוע לעברם ואף שלף סכין והחל להסתער לעבר הלוחמים. בתגובה לכך, הם פתחו באש והרגו את המחבל.

רק לפני ארבעה ימים הודיע השב"כ על מעצרם של שמונה תושבי מזרח ירושלים, משכונות צור באהר ושיח ג'ראח בחשד שהקימו תא טרור. מחקירתם עלה כי תכננו לבצע פיגועי ירי בירושלים והשתתפו בהפרות סדר אלימות בהר הבית במהלך חודש הרמדאן ובימים לזכר מפגעים שנהרגו לאחרונה.