הבחירות בבת ים עלו לכותרות לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לתמוך ביוסי בכר ולא במועמד הליכוד, צביקה ברוט והקלטת המביכה של ח"כ מיקי זוהר, שאמר ש"ביבי יצא פה מניאק". בסופו של דבר, תושבי העיר ילכו להצביע פעם נוספת, לאחר שאף אחד מהמועמדים לא השיג 40% מהקולות. יוסי בכר, שניצח בסיבוב הראשון, אמר הבוקר (רביעי) בשיחה עם אילה חסון ב-103FM כי הוא מאמין שינצח. "אני שמח ומודה לראש הממשלה שתמך בי. יש ניסיונות להכפיש את שמו אך אני חושב שיש לנו ראש ממשלה מצוין. אני גם מודה לתושבי בת ים שהצביעו. זה לא מובן מאליו. אני ראש עיריית בת ים כבר ארבע וחצי שנים. ניצחנו אתמול ברוב של 36%, זה לא מספיק כדי לעבור את רף ה-40% אבל זה עדיין ניצחון לעומת המועמדים האחרים. ביני לבין ברוט יש כ-6% של פער. ננצח גם בסיבוב השני".

אילה ציינה שלא בהכרח אותם אנשים שהצביעו ביום השבתון יצביעו גם בסיבוב השני ויש את רסיסי המתמודדים שיכולים להשפיע. בכר ציין: "עוד לא גיבשנו קואליציות, השיחה הראשונה שאני מבצע עם מישהו אחרי הבחירות זה איתכם. אני יודע שאנחנו ננצח. אני מאמין שתושבי בת ים יודעים מה הם רוצים ואני אהיה שם בשבילם".
על יחסיו על דוד ביטן סיפר: "בתוך הפוליטיקה של הליכוד יש כל מיני מחנות, ביטן הוא לא בהכרח מהמחנה שלי. ביטן הוא מראשון לציון אך יש לו כל מיני עניינים עם בת ים. אותי זה לא מעניין. למדינת ישראל יש ראש ממשלה אחד, הוא זה שקובע בליכוד והוא זה שמחליט. אני גאה מאוד בתמיכה של רה"מ בי. הוא מכיר את העיר, הבן שלו היה כאן בשנת שירות, ואני שמח שהוא החליט לתמוך בי, זה כבוד גדול. בניגוד לפרסומים, זה לא היה ברגע האחרון. אני מרגיש שלאחרונה מנסים להכפיש את שמו של ראש הממשלה וזה מעורר בי חמלה".

לסיום התחייב: "אמשיך את תנופה בחינוך ובהתחדשות העירונית. העיר היום נראית הרבה יותר טוב משהייתה לפני עשר שנים. עשיתי דברים ואני מעריך שבארבע שנים מהיום נראה את העיר במקום עוד יותר גבוה ועוד יותר איכותי. אמשיך את התנופה".


 
יריבו של בכר, צביקה ברוט, עלה להתראיין אחריו, וסיפר על הלילה המתוח שעבר: "לא ישנו הלילה, אנחנו אחרי יום של התרגשות בבניין העירייה עם כל הפעילים. אני מבין את התחושה של יוסי בכר, אחדד את העובדות ואומר שבכר הפסיד אתמול. 65% מהציבור הצביעו אתמול נגדו וביקשו לצאת לדרך חדשה, כש-31% מתוכם הצביעו בעדי. עשינו מהפך במועצת העיר והפכנו לסיעה הגדולה בעיר. חלק מהמומנטום שקיבלנו נובע מהעובדה שלאורך כל הדרך הצגנו סקרים שהתבררו כנכונים על שוויון. הליכוד בחר בי כמועמד. משרד הפנים הוציא הודעה רשמית בה צביקה ברוט הוא המועמד מטעמם הליכוד. הוא הגורם האובייקטיבי שמבהיר את הנושא".
"הרבה מאוד תושבי בת ים סיפרו לי שבחרו להצביע בגלל הסוגיה עם ראש הממשלה שתמך ביוסי בכר", אמר ברוט. "אני מכבד את ראש הממשלה ובוודאי לא כועס עליו ומי שהטעה אותו היו גורמים ממפלגתו, מבלי להיכנס לשמות. ח"כ דוד ביטן אמר בעצמו שעוזרים וגורמים פוליטיים של ראש הממשלה הטעו את ראש הממשלה בנוגע לקשר לעד המדינה. אגב, אם היה מדובר באיש צבא שהטעה את ראש הממשלה זה היה נגמר בהעמדה לדין. ראש הממשלה יצטרך לבדוק מי הטעה אותו ולמה, אך אני לא אוהב להתעסק בפוליטיקה הזו".
כשנשאל אם עבד עם מומו פילבר הבהיר: "מעולם לא דיברתי איתו ובוודאי שלא עבדתי איתו. בכל מקרה עוד לא נולד תושב בת ים שיושפע בגלל סרטון כזה או אחר. אלו שבאו להצביע יצאו במחאה והצביעו נגד הסרטון הזה ובעדי".


בהמשך התייחס להקלטות מיקי זוהר שפורסמו בתקשורת: "סניף הליכוד בבת ים הוא סניף גדול עם המון פעילים. אני מעולם לא הייתי מעורב בסרטון הזה בשום שלב. זה ודאי לא היה מטעמי. זה היה מאבק מוניציפלי שהעיסוק במפלגת הליכוד הוא לא רלוונטי בו. לא רק שהסרטון של ראש הממשלה לא עזר ליוסי בכר, הוא הזיק לו ונתן לנו דחיפה גדולה שהפכה אותנו לסיעה הגדולה ביותר בעיר. הגענו להישג מדהים בו 65% מהציבור מתנגדים לכהונתו של בכר".
כשנשאל לסיום אם הוא מעריך שהציבור ילך איתו בסבב הבא העריך שכן: "יש לנו כבר הסכמים עם המועמדים האחרים על תמיכה בי. כולם מאוחדים בבת ים ברצון לצאת לדרך חדשה. אם ראש הממשלה היה מבת ים גם הוא היה רוצה לצאת לדרך חדשה".