עם כניסתו לתפקיד שר הביטחון, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. מלשכת ראש הממשלה נמסר היום (רביעי) כי נתניהו קיים פגישות מקצועיות עם שרי ביטחון ורמטכ״לים לשעבר, בהם גנץ, עמיר פרץ ומשה ארנס, וכי הוא ייפגש בימים הקרובים גם עם שאול מופז וגבי אשכנזי. המזכיר הצבאי של ראש הממשלה היה נוכח בכל הישיבות.

ההודעה באה לאחר ששרת התרבות מירי רגב תקפה את גנץ ביום שלישי שעבר בראיון בערוץ 12. היא אמרה אז: "אני לא הייתי רוצה לראות את בני גנץ כשר הביטחון" וייחסה לו למעשה אחריות למות אזרחים במבצע צוק איתן. "כולנו זוכרים אותו כרמטכ"ל וזוכרים מה קרה כשהוא אמר 'צאו לקטוף כלניות בדרום'", ציינה.

לטענתה, הציבור עושה הנחות ליוצאי צבא, וחושב שיש כאן איזה מושיעים. "אקורד הסיום של הרמטכ"לות שלו היה צאו לקטוף כלניות ודניאל טרגרמן, הילד הקטן בן הארבע נהרג", הסבירה, "אני בטוחה שהיחידים שיכולים להוביל את מדיניות הביטחון הם הליכוד ונתניהו". דבריה של רגב עוררו ביקורת חריפה מהאופוזיציה.

מירי רגב. צילום: מרק ישראל סלם מירי רגב. צילום: מרק ישראל סלם

 

כזכור, סקר של חדשות עשר קבע בשבוע שעבר כי אם רשימה בראשות גנץ תתמודד בבחירות, הליכוד ירד ל-27 מנדטים, והרשימה של גנץ תהפוך למפלגה השנייה בגודלה עם 15 מנדטים. לפי סקר של חברת החדשות ששודר באותו ערב, גנץ הוא המועמד הפופולרי לתפקיד שר הביטחון, עם 28% שהיו רוצים לראות אותו בתפקיד.