תאריך הבחירות נקבע? חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד) התייחס היום (שבת) לאפשרות להקדמת הבחירות, ולמרות דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעוניין שהממשלה תמצה את ימיה, העריך כי הבחירות יוקדמו לחודש מאי הקרוב. "הבחירות יהיו במאי, לנובמבר לא נגיע", אמר ביטן במהלך אירוע שבתרבות בחדרה, והוסיף, "חשבתי שהן יהיו במרץ, אבל ראש הממשלה התעקש על מאי - והוא זה שקובע".

בהתייחסו לחקירות ראש הממשלה אמר ביטן כי נתניהו יוכל להמשיך לכהן גם אם יוגש כתב אישום. "זה לא ישנה שום דבר, החוק מאפשר לו להמשיך גם במצב הזה. אז מה, פתאום החוק לא שווה?". כזכור, בחודש האחרון, הקואליציה נכנסה למערבולת לאחר התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהובילה לפרישת "ישראל ביתנו" מהממשלה, ולרוב קלוש של 61 חברי כנסת.

"מצהיר על נובמבר, מכוון למאי". ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: מרק ישראל סלם"מצהיר על נובמבר, מכוון למאי". ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: מרק ישראל סלם

למרות זאת, ולמרות הערכותיהם של שותפיו לקואליציה, כמו שר האוצר משה כחלון ושר הפנים אריה דרעי, החליט נתניהו שלא להקדים את הבחירות בשלב זה, ואף טען כי כוונתו היא שהממשלה תכהן עד מועד הבחירות בחוק, קרי נובמבר 2019, דבר שכאמור, ביטן - שנחשב למקורב לראש הממשלה, העריך שלא יתרחש.