באירוע הוקרה לשר הביטחון היוצא, אביגדור ליברמן, בקיבוץ אור הנר בעוטף עזה שהתקיים הערב (רביעי) התייחס יו"ר מפלגת ישראל ביתנו לפעילות צה"ל בגבול לבנון לראשונה מאז החל מבצע "מגן צפוני" ואמר כי ״כל תושבי מדינת ישראל זכאים למלוא הביטחון בלי קשר לאזור מגוריהם. בטח ובטח כאן בדרום אחרי שנים רבות של חיים תחת רקטות ואזעקות צבע אדום מגיע לתושבים חיי שגרה ולא חיי שגרת חירום".

עוד הוסיף ליברמן כי "עובדה, שתושבי הדרום ממשיכים לעבד את השדות, להקים מפעלים ולהגדיל את האוכלוסייה, מה שמוכיח, שרוח החלוצים חיה ורלוונטית כאן בעוטף יותר מאי פעם. הפעילות בצפון אינה עומדת בסתירה לדרישת הביטחון כאן בדרום. צה"ל יודע להתמודד היטב עם כל האיומים בכל החזיתות. קשה לקבל את המציאות, שממשלת ישראל עומדת להעביר כבר השבוע 15 מיליון דולר נוספים דווקא בחג החנוכה, כשהיא אינה מתנה זאת בהחזרת חיילינו ואזרחינו, הנמצאים בשבי החמאס".

ליברמן מתח ביקורת על התנהלות הממשלה ואמר "גם המצב שבו ראשי החמאס ברצועת עזה מפעילים תשתיות טרור ביהודה ושומרון עם הוראה ברורה להוציא פיגועים קשים בישראל וממשיכים להתהלך בביטחון הוא מצב בלתי מתקבל על הדעת. הממשלה חייבת להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום ואת ההרתעה לצה"ל. כל מי שמפעיל אלימות וטרור חייב לדעת שהוא יפסיד, ויפסיד בגדול״.