ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בוועידת "גלובס" לחקירות המשטרה נגדו, האפשרות כי היועמ"ש יחליט להגיש נגדו כתב אישום והלחץ של התקשורת והמפגינים לטענתו נגדו. "שומרי הסף מעמדם להישמר, אבל מה שאסור לעשות בדמוקרטיה, וקורה, זה לנסות להפעיל לחצים ביריוניים על שומרי הסף. זה קורה במקרה שלי וזו סכנה לדמוקרטיה. אתה רוצה לתת לשומרי הסף שיחליטו. הם מתייחסים לעובדה ששולחים מפגינים לבית של היועמ"ש. זה דבר שאם זה מטה החלטה של שומרי סף זה בעיה. אני לא מוטרד אם ילכו על העובדות והראיות"בנוגע לפרשת בזק, ציין נתניהו: "מה שאתם שומעים הרבה בכותרות על פרשת 4,000. מה זה פרשת 4,000? אני נתתי הטבות לאלוביץ' וקיבלתי סיקור אוהד. הבעיה היא שזה לא נכון וגם לא השני. לא קיבלתי סיקור אוהד. העין השביעית עשה מחקר ועבר על כתבות בוואלה לאורך השנים, שאלוביץ' שולט בו, והוא ראה המון כתבות שליליות עליי ללא שינוי. בדקו את זה גם אחרים, גם גלובס בין היתר, וכולם אומרים את אותו הדבר. זה אחיד, אין שום שיפור בכיסוי העוין שאני מקבל. פעם אחת זה נהיה מאוד רע וזה בערב הבחירות. לא קיבלתי סיקור אוהד".אתה קורא לנו תשקורת, מדבר עם פייסבוק ולא אתנו. איך אתה מצפה לסיקור אוהד? 

"אני סופג ביקורת וגם משפחתי, בצורה מאוד אכזרית. יש הטיה לא אבסולוטית, אבל מוגזמת מאוד. הדרך לטפל בזה היא לא להשתלט על כלי התקשורת, אלא ליצור תחרות וגיוון או לטפח מדיניות של איזון. אנחנו מוציאים תגובות ומצנזרים אותם. האם התקשורת מוטה לצד אחד? רוב מכריע של הציבור חושב ככה. אין לי אובססיה לתקשורת, אני חושב שיש לה אובססיה איתי".

"בזק והצוללות? מעליב ולא נכון"

כשנשאל על פרשת הצוללות, אמר נתניהו: "יש קמפיין תקשורתי להראות אותי עולה ויורד מהצוללת, כשיודעים שאין דבר שם. יש פרוטוקולים משם ועד קפריסין בחזרה. לכן, עוד לפני שזה התחיל, זה מת. את ההחלטות שאני מקבל למען ביטחון המדינה, מלחמה ושלום, אני חושב על החברים שלי, על אחי שנפל ועל החיילים והחיילות שלנו. אני אומר שצריך להפעיל את הכוח באופן שישיג את המטרה. את ההחלטות אני עושה גם כשיש לחצים כאלה ואחרים ואנשים יודעים את זה. להגיד שאני אעשה משהו כזה בתקשורת, בבזק, בצוללות? זה מעליב ולא נכון, ויוכח כלא נכון".

"אני חושב שאנחנו נוטים להפריז בחשש שלנו. יש ויכוחים, זה טבעי. הלכידות באה לידי ביטוי ברגעי מבחן והיא עוצמתית. בתקופת רצח רבין אמרתי שהוא לא בוגד, שאפשר להתווכח איתו, אבל שהוא לא בוגד. יריביי קוראים לי בוגד, לא צריך לקרוא לאף ראש ממשלה בוגד. ראשי ממשלה לא חפים מטעויות, גם אני לא".
 
"זוכרים את ה'נוהרים לקלפיות?' למען הדיוק, זה לא נאמר. נאמר שהם באים בהמוניהם, ומה שהיה צריך לומר זה שמצביעי מפלגות השמאל והמפלגות הערביות נעים בהמוניהם, וזה לא נאמר. זה לא מה שחונכתי עליו. 10% מהאזרחים הערביים הצביעו לי".

"צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שנלחם בצבא האיראני, יש לנו הצלחות גדולות" 

על הסוגיות האזוריות במזרח התיכון אמר ראש הממשלה כי הצבא הישראלי הוא היחידי בעולם שנלחם באיראנים ועושה זאת בהצלחה. "אנחנו מכים בסורים, צה"ל הוא הצבא היחיד שנלחם בצבא האיראני בעולם וכרגע יש לנו הצלחות גדולות. מה שאנחנו רוצים לעשות הוא להוריד את סוריה משם. עדיף לפגוש אותם עכשיו כשהם קטנים. צריך לעצור דברים רעים כשהם קטנים ולכן אנחנו מתמודדים איתם כרגע. אנחנו מכים באיראן בסוריה, וארה"ב מכה באיראן כלכלית. אנחנו פועלים כדי לכווץ את הגוף הזה, שהוא אחראי כמעט על כל הבעיות הכלכליות", אמר נתניהו.עוד התייחס ראש הממשלה לפעילות צה"ל בגבול הצפון וציין: "אנחנו שוללים מחזבאללה את נשק המנהרות ואת הנשק המדויק באמצעים שונים. אנחנו חושפים את ניסיונות הטרור שלהם ושל דאעש. חשפנו באירופה עכשיו מספר פיגועי טרור שאיראן רצתה לבצע". יש עוד 40 פיגועי טרור מרכזיים בכל היבשות. כל העולם צריך את זה, ולכן כל העולם בא אלינו. השילוב של הטכנולוגיה האזרחית והיכולת המודיעינית הצבאית מביאים לנו את המפה שהבאתי. מגיעים לכאן 300 מנהיגים בשנה. אין מספיק ימים. זרם נדיר, כי אנחנו עושים שלום עם הפלסטינים? כי אנחנו מעצמה כלכלית וצבאית".

נתניהו התייחס בוועידה גם למחירי החשמל וליוקר המחייה ואמר: "מחיר החשמל עלה וירד מאז 2013. אני אומר לכם - המחיר לא יעלה 8%. גם אם יעלה, צריך להסתכל על מחירי העולם. והעלייה לא בגלל מתווה הגז".

בנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים והקשרים עם מדינות האזור, אמר: "שאפנו לשלום, רצינו להשיג שלום, אבל בנינו את המדינה. לא התנינו את פיתוח המדינה בשלום עם הערבים. אנחנו מחפשים שלום עם הפלסטינים, שלא יושבים באסלאם הרדיקלי, אך אנחנו לא מחכים. יש לנו נורמליזציה הולכת ומתרחבת עם העולם המוסלמי והערבי, למרות שאין הסכמים רשמיים, ואני חושב שחשוב להבין את זה. אנחנו פיתחנו תפיסה שאומרת שאם אנחנו לא יכולים להשיג שלום עם הפלסטינים, כדי למנוע מדינה בין לאומית שאני לא רוצה בה, אין לנו תקווה. אף אחד לא ירצה אותנו, לא נקבל לגיטימיות בעולם הערבי והמערבי".