מביך או ראוי? עמוד האינסטגרם של ראש הממשלה בנימין נתניהו הפך בשעות הערב (שני) לשעשועון חדש, לאחר שבפוסט שעלה ל"סטורי" בעמוד נכתב כי "שוחד בלי כסף זה כמו חביתה בלי ביצה. שלחו לי עוד רעיונות מוזרים כאלו!". מרגע זה, החלו לעלות ל"סטורי" הגיגים ברוח דומה, כשבמקביל התגובות ברשת לא איחרו להגיע. כל זאת, כשעתיים לערך בלבד לאחר הצהרתו בשידור חי בה דרש להתעמת מול עדי המדינה בתיקיו הפליליים. ראש הממשלה, כזכור, חשוד במסגרת תיק 4,000 בכך שהיטיב עם שאול אלוביץ' במהלך כהונתו כשר התקשורת, בתמורה לסיקור אוהד באתר "וואלה".

בפוסטים הבאים שעלו ב"סטורי" של ראש הממשלה נכתבו תגובותיהם של עוקביו, לפיהן בין היתר "שוחד בלי כסף הוא כמו שלישי בלי קוסקוס", "שוחד בלי כסף הוא כמו כדורגל בלי מסי", "סטטיק בלי בן אל", "סביח בלי חציל" ואחרים.

 

מוקדם יותר היום, אמר נתניהו בהצהרה לתקשורת כי "במהלך החקירות דרשתי עימות עם עדי המדינה, רציתי להסתכל להם בעיניים, ולהטיח בהם את האמת. דרשתי עימות פעם אחת וסורבתי, דרשתי פעם שנייה, ושוב סורבתי. מדוע סירבו לאפשר לי את העימות, שהוא כל כך הכרחי? ממה אפשר לפחד? מה יש להם להסתיר. אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר, ולכן הערב אני חוזר על הדרישה הזאת, לעימות עם עדי המדינה - . מצידי, שהעימות הזה יהיה בשידור חי, שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, יידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי. יותר מזה, אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו דברים שלא תואמים את העמדה שלי, את האמת".


 
 
 

"גם לראש הממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים, ואני בטוח באמת שלי ב-4000 אחוז. איך אפשר להגיע לחקר האמת, כשמצד אחד לא נותנים לי להתעמת עם העדים נגדי, מצד שני לא מחזיקים בעדים שמחזיקים בעמדה שמפריכים את העמדה. שמעתי שלא הזמינו את הרגולטור והממונה על ההגבלים העסקיים, ד"ר אסף אילת. למה לא? אולי כי ברשות אמרו לתקשורת ההחלטה על בזק-יס לא התקבלה דרכי, או דרך כלשהי. אם הוא לא זומן, אני דורש שיזומן מיד. וכשיזמנו אותו, ישמעו ממנו שלא התערבתי בהחלטת המיזוג, כמו שלא התערבתי בריסוק המונופול של בזק ועלתה לו מיליארדי שקלים".