חבר הכנסת אחמד טיבי, שהודיע אתמול על פרישה המרשימה המשותפת, צפוי לצרף אליו למפלגת תע"ל, את ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, ואת ראש עיריית סכנין לשעבר, מאזן גנאים. כזכור, טיבי פרש מהרשימה המשותפת לאחר שנדחתה דרישתו לבצע סקר לקביעת ראש הרשימה. 

סלאם זכור כמי שצעק על יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, שניהל ראיון באותה שעה: "איימן, לך תחפש עניינים במקום אחר, הרסתם לנו את העיר!". ראש העיר המשיך בצעקות, לתדהמתו של חבר הכנסת: "לך מפה, די עם הראיונות! לך תחפש עניינים במקום אחר! לך תחפש, הרסתם הכול! לך לחיפה! מספיק עם זה! לך מפה!".

בתע"ל אמרו  אתמול כי שאר המפלגות דחו למעשה את דרישת תע"ל לסקר ולשיתוף הציבור בקביעת הרכב הרשימה כדי לשקם את הרשימה המשותפת מול הקהל של תע"ל. "הדרישות שהעלו שלוש המפלגות לרבות להשאיר את המפתח לפי בחירות 2013 היו כאלה שלא השאירו לנו ברירה. תע"ל תציג את הנבחרת החזקה ביותר ותצרף כוחות חדשים. רק סקר והתחשבות בדעת הקהל הוא הפתרון.

ח"כ איימן עודה, הגיב היום למהלך של טיבי, וקרא לו לנהל משא ומתן על הישארות במפלגה. בראיון לגלי צה"ל אמר עודה כי הפילוג יסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו ולימין, ואמר כי הרשימה הערבית חייבת להישאר מאוחדת בשל חוק הלאום. עם זאת, חבר הכנסת טען כי מפלגתו, חד"ש, צריכה להמשיך לעמוד בראש הרשימה המשותפת.

"אני רוצה שהוא יישאר, אני מוכן לעשות הכל כדי לשמר את מרכיבי הרשימה המשותפת", אמר עודה. "מנהיג צריך לאחד. יש לו זכות לבקש כל דבר, סקר דעת קהל זה אחד האמצעים אבל הוא לא היחיד. זה דבר שעולה ויורד אבל זה לא הממד היחיד. מה שיותר חשוב זה התקופה שאנחנו חיים בה. אנחנו חיים כמיעוט נרדף אחרי חוק הלאום, מי שמפלג אותנו עוזר לימין ונתניהו. זו לא כוונת טיבי אבל חייבים להישאר מאוחדים".

"זה לא אישי בכלל. לא רק חד"ש, גם מפלגות אחרות, כולם הסכימו שהתפקיד מגיע לחד"ש בגלל תפקידה ההיסטורי", טען חבר הכנסת. "לא נולדנו היום, אנחנו יודעים כל מפלגה כמה היא מקבלת ולכן אני קורא לו למו"מ יחד איתנו, שנשב ונשבור את הראש, שישמעו קול